sobota 01. srpna. 2015
U19 - zápasy

Devatenáctka na úvod sezóny porazila Brno

Vítězný vstup do letošního ročníku 1. Dorostenecké ligy si připisuje devatenáctka Baníku. Ostravští mladíci sice prohrávali, ale ještě v průběhu prvního poločasu vyrovnali a v samotném závěru utkání vstřelil vítěznou branku Baníku Viktor Holešínský.

Rostislav Helštýn (FC Baník Ostrava): "V prvním mistrovském utkání nás čekalo Brno. Cílem bylo celé utkání odehrát aktivně a disciplinovaně v obranné i útočné fázi, bez výpadků koncentrace, které se nám opakovaly v přípravných utkáních. Prohrávali jsme 1:0 právě po pasívním řešení rohového kopu soupeře, ze situace, kterou nelze šancí ani nazvat. První poločas jsme měli více za hry a srovnali jsme po dobré akci z pravé strany, kdy si soupeř ztečoval centr do vlastní sítě. Ve druhé půlce jsme zápas ovládali, ale gól se nám nedařilo ani z těch nejvyloženějších šancí dát. Minutu před koncem jsme ale přece jen míč po střele ze střední vzdálenosti do branky dostali a zaslouženě vyhráli. Zápas jsme odehráli zodpovědně a chválím kluky za jejich přístup i trpělivost v dobývání soupeřovy branky a za to, jak šli pro vítězství. Chyběla nám kvalita v zakončení, ve finální přihrávce, často jsme se místo mezihry „hnali“ dopředu do zformované obrany soupeře. Zápas ukázal jak nedostatky, kde nás v tuto chvíli nejvíce tlačí bota, tak přednosti, ve kterých můžeme být silní."