Fotbalová akademie
pátek 17. května. 2024
U19 - zápasy

Devatenáctka otočila duel v Karviné

Dohrávané utkání v Karviné zvládli vítězně hosté. Po bezbrankovém prvním poločase se dostali do vedení domácí. Ostravské tato situace zdravě nakopla a v emotivním duelu dokázala deset minut před koncem vyrovnat a za dalších sedm minut vstřelit i branku vítěznou. V zápase si přivodil zranění Filip Podhorný (na snímku), tak věříme v brzské uzdravení.

Hodnocení trenéra Roberta Pištěka a Marka Smrčky: První poločas přinesl míč na kopačkách domácích a 100% šanci na obou stranách. Chtěli jsme hrát z kompaktního vyššího bloku, ale upřímně se nám to nedařilo, měli jsme špatný pohyb a dostupování hráčů. V druhé poločase jsme zkraje obdrželi branku po špatné komunikaci v obraně. Musím říct, že nás obdržená branka nakopla. Přeskupili jsme formaci a začali jsme soupeře přehrávat a vytvářet si zajímavé situace. Udeřili jsme ze dvou standardních situací a dobré orientaci v boxu Drozda a Prince. Kluky chválím za to, že se semkli a zápas obrátili na naší stranu, i přesto, že jsme nebojovali jen se soupeřem, ale i jinými vlivy. Dál to nechci rozebírat, je mi z toho špatně. Na kluky budu apelovat, ať naše výkony přicházejí hned od začátku a ne až po obdržené brance.

Informace o utkání

15.
středa
kvě
MFK Karviná VS FC Baník Ostrava
1. Celostátní liga U19

Statistiky

Poločas: 0:0
Branky: 52. Kačor - 80. Drozd, 87. Prince Rozhodčí: Bureš – Mankovecký, Krupa
Diváci: 108

Sestavy

FC Baník Ostrava

Moučka - Kowalczyk, Musil, Drobek, Glamoš - Pantok, Frýdl - Havran (63. Drozd), Diviš, Podhorný (22. Prince) - Bílek (90. Staněk)

U19