Fotbalová akademie
pondělí 18. března. 2024
U19 - zápasy

Devatenáctka na Spartě prohrála

Souboj o první příčku zvládla lépe domácí Sparta, která ostravskému Baníku dokázala v obou poločasech vstřelit dvě branky a sama udržela čisté konto. Díky tomu slavil výhru pražský celek a posun o dva body právě před svého soupeře.

Hodnocení trenéra Václava Stráníka, Radima Kováře a Davida Nogy: Páteční utkání na Strahově o první místo v tabulce lépe zvládl domácí tým a zaslouženě nás porazil a vzal si prvenství na svou stranu. My jsme do utkání vstoupili aktivně, ale bohužel nás srazila individuální chyba a zaváhání v obranné fázi, které Sparta potrestala dvěma góly. Ve druhém poločase jsme si dali jasný cíl, od kterého jsme byli blízko, ale z jedné z mnoha standartek se nám nepodařilo míč procedit do domácí svatyně. Kýžený gól nepřišel a Sparta naši otevřené hry využila a ještě dvakrát udeřila. Do utkání i vinou zranění naskočilo 9 hráčů ročníku 2007. Ukazuje nám to zrcadlo, kdo na soutěž devatenáctek má a kdo ještě musí být trpělivý a o šanci v U19 bojovat. Nicméně sezóna je ještě dlouhá a my budeme bojovat až do konce.

Informace o utkání

15.
pátek
bře
AC Sparta Praha VS FC Baník Ostrava
1. Celostátní liga U19

Statistiky

Poločas: 2:0
Branky: 15. Kotrba, 17. Penxa, 65. Vitarigov, 90. Pavlík Rozhodčí: Matoušek – Matějček, Holakovská
Diváci: 188

Sestavy

AC Sparta Praha

Rodriguez Cuesta – Tesař, Rebibo, Slanina, Diviš, Liška (87. Svoboda) – Saal, Moudrý (87. Reitmeier) – Penxa (61. Feit), Kotrba (81. Pavlík), Vitarigov (87. Weber)

FC Baník Ostrava

Keller- Glamoš, Míček, Zástřešek, Kowalczyk- Raab (46. Kulyk), Frýdl (62. Lores), Diviš (80. Doležel) - Podhorný, Drozd (62. Píra), Havran.

U19