Fotbalová akademie
pondělí 11. března. 2024
U19 - zápasy

Výhra devatenáctky nad Frýdkem

Bratrský souboj Jiřího a Vojty Míčkových dopadl lépe pro toho mladšího, Jirka dokonce i patičkou skóroval a stanovil konečný stav zápasu. Domácí tým měl vývoj utkání pod kontrolou, dva zásahy Havrana v prvním dějství dostaly ostravské do vedení, ve druhém se prosadili ještě dvakrát a připsali si první jarní body. V pátek v Praze se bude jednat o šlágr kola, druhá Sparta ztrácí na Baník jeden bod.

Hodnocení trenéra Václava Stráníka, Radima Kováře a Davida Nogy: Derby s Frýdkem jsme zvládli na výbornou. Hráči zaslouží pochvalu. Teší nás, že jsme dokázali odehrát utkání s nulou vzadu a plusem je, že jsme se dostali do spousty šancí, které jsme vyřešili gólově. V závěru jsme mohli ještě skóre navýšit, ale už jsme nebyli dostatečně efektivní. Co bychom chtěli vyzvednout, je 7 hráčů ročníku 07, kteří zasáhli do dnešního utkání. Je důležité, aby se hráči adaptovali na devatenáctkovou soutěž, která přináší větší rychlost hry, intenzitu, taktiku, silovou stránku, práci pod časoprostorovým tlakem a také další aspekty, se kterými se kluci musí co nejlépe naučit pracovat. Ukazuje nám to, na čem musíme neustále s hráči makat.

Informace o utkání

09.
sobota
bře
FC Baník Ostrava VS MFK Frýdek-Místek
1. Celostátní liga U19

Statistiky

Poločas: 2:0
Branky: 26. a 37. Havran, 53. Lores, 71. Míček Rozhodčí: Žurovec – Malý, Banot
Diváci: 112

Sestavy

FC Baník Ostrava

Keller - Musil (46. Zástřešek), Míček, Drobek - Glamoš, Raab, (63. Kulyk), Frýdl (79. Prepsl), Lores (63. Kowalczyk), Krejčí - Podhorný, Havran (79. Perrette)

U19