Fotbalová akademie
neděle 10. září. 2023
U15 - zápasy

Se Zbrojovkou patnáctka remizovala

Proti loňskému mistru ČR a dosud suverennímu Brnu nastoupila patnáctka nervozně a prvních dvacet minut patřilo hostům. Pak se ovšem domácí dostali do hry a neproměnili několik brankových příležitostí. Hrál se svižný fotbal, který se musel líbit. Zbrojovka se dostala do vedení proměněnou penaltou, ostravští byli nakonec zaslouženě odměněni vyrovnávací brankou v závěru zápasu.

Hodnocení trenéra Patrika Rataje a Martina Folty: Prvních 20 minut jsme byli zakřiknutí, příliš nervózní. Soupeř toho využil a přitlačil nás na naší polovině. Ale vcelku dobře jsme pracovali v obraně a nepouštěli jsme Brno do velkých příležitostí. To vše se změnilo po naší první šanci ze standardní situace, kdy jsme si následně začali více věřit a být odvážnější ve výstavbě a především směrem k soupeřově brance. Druhá půle byla nahoru dolů a šance si dokázaly vypracovat oba týmy. Naše vyložená příležitost po velmi dobré akci a zakončení z malého vápna zůstala nevyužita a soupeři jsme pomohli k vedení velmi zbytečným pokutovým kopem. V závěru utkání byli kluci odměněni, za celkový výkon a touhu uspět v takto těžkém utkání, vyrovnávací brankou a s trochou štěstí jsme ještě mohli výsledek otočit. Za takto odmakané a nakonec i herně povedené utkání zaslouží hráči pochvalu.

Informace o utkání

09.
sobota
zář
FC Baník Ostrava VS FC Zbrojovka Brno
SpSM-TOP U 15 žáci

Statistiky

Poločas: 0:0
Branky: 80. Török - 69. Němec (penalta) Rozhodčí: Godfryd – Tabášek, Revaj
Diváci: 87

Sestavy

FC Baník Ostrava

Hořínek - Schulla (80. Kuder), Grygar, Hrabovský, Rataj - Pospíšil, Marcol (73. Havran) - Ručka (73. Törok), Chovaneček (41. Lukeš), Babilon - Baroš

FC Zbrojovka Brno

Abrahám ml. - Pochop, Nimrichter (75. Staněk), Němec, Pernica (75. Džiuban), Kotek (55. Vyroubal), Zdráhal, Navrátil (60. Fučík), Dvořák (41. Lužný), F. Hajský (41. J. Hajský), Cenek (41. Raab)

U15