Fotbalová akademie
pondělí 13. listopadu. 2023
U19/B - zápasy

V Opavě osmnáctka prohrála

Dobře rozehraný zápas ztratila osmnáctka v souboji s devatenáctkou Opavy. Ta dokázala otočit jednobrankovou ztrátu po první půli a zůstala tak v podzimní části soutěže stoprocentní. Díky tomu zcela nezadržitelně míří zpět do nejvyšší dorostenecké ligy. Ostravští zakončili podzim výborným druhým místem.

Hodnocení trenéra Radka Slončíka a Radima Macíka: Poslední podzimní mistrovské utkání jsme odehráli v Opavě. Střetly se dva nejvýše postavené týmy MSDL. V úvodu se po srážce s protihráčem zranil Filip Staněk, má otřes mozku, přejeme brzké uzdravení. První poločas jsme i přes nepřesnosti zvládli velmi dobře, byli jsme lepší, snažili jsme se na menší umělé trávě více kombinovat, dostali jsme se do několika gólových situací, ale proměnili jsme bohužel jen jednu, byli jsme spokojeni s našim výkonem. Druhý poločas byl většinou pouze boj, hodně nákopů a soubojů. Už jsme nebyli tak fotbaloví, některým našim hráčům tento způsob hry nevoní, nechodí s takovou agresivitou a odhodláním vyhrávat osobní souboje, naopak opavští hráči více bojovali a v závěru nás přetlačili. Čekali jsme, že se bude hrát kvalitnější fotbal, na tuto úroveň bylo k vidění hlavně ve druhém poločase málo kombinace, kreativity a technických dovedností. V tabulce jsme skončili druzí, chválíme kluky za způsob hry a výkony, které v první polovině soutěže předváděli.

Informace o utkání

11.
sobota
lis
SFC Opava VS FC Baník Ostrava
MSDL st. U18

Statistiky

Poločas: 0:1
Branky: 61. (pen.) a 76. Blatný - 36. Krejčí Rozhodčí: Vejtasa – Moravec
Diváci: 112

Sestavy

FC Baník Ostrava

Keller - Pinkas(65. Němčík), Krejčl, Raběčný, Jonathan - Raab, Badošek (65. Prepsl) - Perrette, Staněk (5. Kyselý). Glamoš (55. Malý) - Pira

U19/B