Fotbalová akademie
úterý 15. srpna. 2023
U19/B - zápasy

Také osmnáctka zahájila sezónu vítězně

Do Jihlavy ke svému prvnímu mistrovskému zápasu vyjela také osmnáctka. Ta měla po většinu zápasu hru pod kontrolou, ale nedařila se koncovka. Nakonec dvě situace vyřešil gólově Kowalczyk a dostal tak ostravské do dvoubrankového vedení. Domácí v závěru snížili, ale na více to nestačilo.

Hodnocení trenéra Radka Slončíka a Radima Macíka: První mistrovské utkání jsme odehráli v Jihlavě. Vstup do zápasu i celý poločas byl z naší strany výborný, hrálo se na jednu bránu, byli jsme aktivní, agresivní a silní na míči, takovým způsobem bychom se chtěli prezentovat. Vytvářeli jsme si jednu šanci za druhou, ale v koncovce jsme se díky skvělým zákrokům domácího brankáře dlouho nemohli gólově prosadit. Po změně stran jsme už tak dominantní nebyli, ale měli jsme další příležitosti a vedli jsme o dva góly. Domácí tým v závěru snížil ze standardní situace a snažil se vyrovnat. Nepovedlo se mu to a vyhráli jsme. Vítězství je zasloužené, ale rozdíl ve skóre měl být při tolika gólových situací daleko větší, na zakončení se v tréninku ještě více zaměříme. Pochvala pro kluky za kvalitní výkon, dobrý vstup do sezóny.

Informace o utkání

13.
neděle
srp
FC Vysočina Jihlava VS FC Baník Ostrava
MSDL st. U18

Statistiky

Poločas: 0:1
Branky: 82. Půža - 43. a 72. Kowalczyk Rozhodčí: Švehla - Čížek, Bouda
Diváci: 55

Sestavy

FC Baník Ostrava

Keller - Struhař, Raab, Raběčný, Němčík (61. Keňo) - Zámečník, Williams (54. Matušinský, 70. Mohelník) - Perrette, Podhorný (61. Staněk), Kowalczyk - Glamoš

U19/B