Fotbalová akademie
pondělí 13. listopadu. 2023
U19 - zápasy

Devatenáctka po výhře v Brně je první

Souboj o první příčku se odehrál v Brně. Domácí do zápasu vstupovali jako lídr tabulky, ostravští z třetí pozice věděli, že v případě vítězství svého protivníka předskočí. A to se povedlo, velmi cennou výhru připsal Baník a to ještě v úterý může svůj náskok navýšit v dohrávaném utkání proti Slovácku. Zápas se hraje na Vistě od dvou odpoledne.

Hodnocení trenéra Václava Stráníka, Radima Kováře a Davida Nogy: V pátek dopoledne se v Brněnských Ivanovicích hrálo o první místo tabulky. Vstup do utkání jsme měli dobrý. V prvních 10 minutách jsme měli dvě slibné příležitosti, které jsme nedokázali využít. V druhé 10-ti minutovce si Zbrojovka vzala míč na svoji stranu a dostala se taktéž do slibné příležitosti, kterou ovšem neproměnila. Zlom zápasu přišel ve 20. minutě, kdy hostující gólman sestřelil Diviše a šel do sprch. Zbrojovka se semkla a v deseti podala velmi sympatický výkon. My jsme si s početní převahou bohužel nedokázali dobře poradit. Měli jsme v mezihře zbytečné ztráty, špatně jsme vyhodnocovali situace na míči a soupeře tím stále častěji pouštěli do šancí. Skvěle nám zachytal Moučka, který udržel nulu v zadu. My jsme si příležitosti taktéž vypracovali, ale špatně jsme je řešili ve finální fázi. V 90. minutě, kdy už Zbrojovka hrála vabank, pečetil naše vítězství mladíček Drozd. Kluci si šli za vítěztvím svou mentalitou a kolektivním pojetím, čehož si važíme a do posledního utkání podzimu se Slováckem jdeme z první pozice.

Informace o utkání

10.
pátek
lis
FC Zbrojovka Brno VS FC Baník Ostrava
1. Celostátní liga U19

Statistiky

Poločas: 0:1
Branky: 40. Musil, 90. Drozd Rozhodčí: Julínek - Prokůpek, Brezáni ČK: 22. Prodělal
Diváci: 200

Sestavy

FC Zbrojovka Brno

Prodělal - Podkalský, Hajnovič, Polášek (23. Kostelný), Černý, Švancara (73. Dirda), Večeřa, Hublík (82. Souček), Kříž, Kučera, Polák

FC Baník Ostrava

Moučka - Sirotek, Remiáš, Drobek, Řeháček, Pantok (46. Lores), Havran (90. Míček), Musil, Diviš (72. Ogbu), Podhorný (46. Drozd), Emmanuel (72. Jonathan)

U19