Fotbalová akademie
čtvrtek 10. srpna. 2023
U19 - zápasy

Na úvod soutěže zdolala devatenáctka Slavii Praha

Po stoprocentní jízdě v přípravě čekala hned v prvník kole prověrka z nejtěžších, pražská Slavia. Domácí dostal do vedení skrytou střelou k tyči Diviš, nicméně slávistě před přestávkou vyrovnali. Ve druhém dějství se po rohovém kopu prosadil urostlý stoper domácích Drobek a podruhé dostal svůj celek do vedení. Toto již dokázali ostravští udržet až do samotného konce a připsali si první cennou výhru v soutěži. Hned v sobotu budou chtít tři body potvrdit u nováčka z Frýdku Místku, který rovněž ve středu senzačně zvítězil nad loňským mistrem pražskou Spartou. Utkání startuje v 11 hodin.

Hodnocení trenéra Václava Stráníka, Radima Kováře a Davida Nogy: První mistrovské utkání proti Slavii Praha zhodnotím ve dvou pohledech. Jeden je výsledkový a s tím panuje spokojenost. Klukům patří pochvala, jak utkání odmakali a šli si za vítězstvím svým nasazením a charakterem. Druhý pohled je herní stránka týmu, kde si musíme přiznat, že nás soupeř předčil a herně přehrál. Utkání si vyhodnotíme a herně se do dalších zapasů budeme chtít posouvat ve všech směrech. V dalším kole nás v anglickém týdnu čeká derby u nováčka ve Frýdku Místku.

Informace o utkání

09.
středa
srp
FC Baník Ostrava VS SK Slavia Praha
1. Celostátní liga U19

Statistiky

Poločas: 1:1
Branky: 11. Diviš, 70. Drobek - 41. Jelínek Rozhodčí: Bureš - Lukašík, Kovařik
Diváci: 140

Sestavy

FC Baník Ostrava

Moučka - Sirotek (84. Raab), Drobek, Remiáš, Krejčí - Musil, Badošek (59. Podhorný) - Malý (59. Kowalczyk), Havran (75. Perrette), Pantok - Diviš (59. Glamoš)

U19