Fotbalová akademie
úterý 29. srpna. 2023
U15 - zápasy

Remíza patnáctky s Jihlavou

První ztrátu v soutěži si připsala patnáctka Baníku, když doma remizovala s Jihlavou. Hrál se útočný fotbal s šancemi na obou stranách. O něco více jich měli domácí, o to více mrzí ztráta dvoubrankového vedení i konečné srovnání pět minut před koncem zápasu. Další zápas sehrají v neděli ve Frýdku.

Hodnocení trenéra Patrika Rataje a Martina Folty: V utkání si oba celky vytvořily vysoký počet brankových příležitostí. My jsme střídali pasáže, ve kterých jsme byli silní v kombinaci a nebezpeční v přechodové fázi, a poté pasáže, kdy jsme vypadli z role a soupeř převzal iniciativu. To nás bohužel stálo lepší výsledek, kdy v druhé půli po rychlé brance na 2:0 jsme nedokázali využít naší nejlepší pasáže, odskočit na vyšší rozdíl a dohrát utkání stále stejným způsobem. Bohužel jsme během chvíle udělali zbytečné chyby, po kterých soupeř snížil, následně vyrovnal z pokutového kopu a narostla mu křídla. V závěru chtěli oba týmy zlomit výsledek na svou stranu. Nám se podařilo vzít si vedení zpět, ale to jsme udrželi jen krátkou chvíli. Určitě bychom chtěli udržet výkonnost z dobrých pasáží na delší časové úseky (ideálně po celé utkání bez výkyvů) a být více efektivní v zakončení. Pochvala i pro soupeře, pro fanoušky asi líbivé utkání, ale z našeho pohledu bychom taková utkání rádi zvládali vyhrávat, a to především po povedených výkonech od všech hráčů. Je na čem stavět, ale také je se kam posouvat..

26.
srp
FC Baník Ostrava VS FC Vysočina Jihlava
SpSM-TOP U 15 žáci

Poločas: 1:0
Branky: 42. a 72. Babilon, 37. Havran - 60. Moravec, 64. Tichánek (pen.), 75. Pospíšil Rozhodčí: Písečný – Kovařik, Herda