Fotbalová akademie
úterý 22. srpna. 2023
U15 - zápasy

Výhra patnáctky v Opavě

V úvodním kole žákovské ligy čekalo na patnáctku slezské derby. Ve Velkých Hošticích se ujali vedení domácí, do pauzy ovšem dokázali baníkovci skóre otočit a ve druhém dějství svým třetím gólem Baroš završil hattrick a stvrdil tak pro hosty první výhru v soutěži.

Hodnocení trenéra Patrika Rataje a Martina Folty: Jsme rádi za vítězný vstup do sezony, ale co se týká herní stránky, tak bychom chtěli být daleko více dominantnější, klidnější v práci s míčem a kombinaci. Soupeř šel do vedení po dlouhém míči, záběhu za obranu a naší pozdní reakci na celou situaci. Do konce poločasu jsme dokázali skóre otočit a s lepším řešením předfinální fáze to mohlo být i o více branek. V druhém poločase jsme chtěli přidat rychlé branky pro uklidnění a ukázat ještě větší fotbalovou kvalitu. To se nestalo, své šance jsme neproměnili a soupeř začal být více na míči. V obraně jsme působili vcelku dobře a na druhou stranu se nám otevíraly velké možnosti z rychlých protiútoků. Při takto velkém počtu gólových situací musíme být efektivnější a zlomit utkání daleko dříve.. Líbilo se nám nasazení, touha a emotivnost od kluků. Herně máme ještě spoustu nedostatků ale věříme, že poctivou prací a vzrůstajícím sebevědomím půjdeme nahoru.

Informace o utkání

20.
neděle
srp
SFC Opava VS FC Baník Ostrava
SpSM-TOP U 15 žáci

Statistiky

Poločas: 1:2
Branky: 12. Ševčík - 27., 39. a 73. Baroš Rozhodčí: Kovařik - Stankov, Kubáček
Diváci: 76

Sestavy

FC Baník Ostrava

Hořínek - Ručka, Grygar(57. Hrabovský), Hlavatý, Kilian-Kuder(78. Kaspřík), Pospíšil, Marcol (60. Chovaneček) - Rataj (70. Török), Baroš, Babilon (24. Havran)

U15