Fotbalová akademie
pondělí 17. dubna. 2023
U19 - zápasy

Skvělá jízda devatenáctky pokračuje - výhra na Slavii

I sedmé jarní kolo bylo pro devatenáctku Baníku úspěšné. Čekal je ale velmi těžký a kvalitní protivník. Do kabin se šlo za jednobrankového vedení ostravských. Po změně stran domácí rychle vyrovnali, ale reakce Baníku byla velmi rychlá, podruhé se prosadil Jamiu. Více branek již nepadlo, hosté jsou na jaře stále stoprocentní a upevnili si druhou příčku tabulky.

Hodnocení trenéra Patrika Rataje a Radima Kováře: V utkání hraném ve vysokém tempu jsme si v prvním poločase vypracovali až neočekávaně velký počet i vyložených šancí, ale branku jsme paradoxně vstřelili při špatném odkopu brankáře soupeře. Měli jsme i špatné momenty při výstavbě a nebyli jsme tolik kompaktní do obrany. Soupeř si také dokázal vytvořit nebezpečné okamžiky, ale první poločas vyzněl pro nás. Začátek druhého poločasu jsme nezachytili a byli jsme potrestáni ze standardní situace. Za chvíli jsme si opět vzali vedení zpět po výborně sehrané a zakončené přímočaré akci. Poté si šance tvořily oba týmy, ale vše změnila červená karta pro hráče soupeře. Sice jsme chtěli výhru potvrdit další brankou, kterou se nám bohužel vstřelit nepodařilo, ale soupeř už moc šancí neměl. Ustáli jsme dvě nebezpečné standardní situace soupeře a mohli jsme to dohrát více s klidem na míči, což se ne vždy dařilo, ale teď už je to jedno a připisujeme další důležité a težké vítěztví. Kluci zaslouží kredit za neustálou touhu po vítězství, ale stále pokračujeme a nechceme uhnout z nastolené cesty..

Informace o utkání

15.
sobota
dub
SK Slavia Praha VS FC Baník Ostrava
1. Celostátní liga U19

Statistiky

Poločas: 0:1
Branky: 52. Hájek - 24. a 56. Jamiu Rozhodčí: Krejsa - Beneš, Beneš ČK: 77. Ogungbayi
Diváci: 77

Sestavy

SK Slavia Praha

Kolodziej – Trédl (70. Pikolon), Mervard, Pančev, Piták – Lopatář (84. Toula), Jelínek (46. Herák), Pech – Ogungbayi, Hájek (84. Kolář), Pudil A. (70. Shami)

FC Baník Ostrava

Hrubý - Sirotek, Měkota, Remiáš, Michlík (88. Kowalczyk) - Musil, Zelenka - Krupička (75. Koutný), Diviš (75. Bewene), Málek (84. Perrette) - Jamiu Abdulkarim

U19