Fotbalová akademie
pondělí 06. března. 2023
U19 - zápasy

V Budějovicích devatenáctka zvítězila

Úspěšný start do jarní části celostátní dorostenecké ligy má za sebou devatenáctka. Stejně jako na podzim zahajovala sezónu proti Dynamu a i tentokráte dokázala brát všechny body. Na branku Málka už nikdo nenavázal a tři body tak putovaly do Ostravy. V sobotu doma budou mít ostravští co vracet olomoucké Sigmě, tak v 10:00 na Vistě...

Hodnocení trenéra Marcela Frajta, Patrika Rataje a Radima Kováře: Vstup do utkání jsme měli dobrý, solidním pohybem a kombinací jsme si tvořili spíše jen náznaky šancí, ale soupeře jsme do ničeho nepouštěli. Přibrzdila nás první střela soupeře z poza vápna, která skončila na tyči. Poté jsme se chvíli hledali. Soupeř měl nebezpečné dlouhé míče za obranu v kombinaci s rychlými náběhy, ale dokázali jsme se zklidnit, načíst hru Budějovic a začali jsme být opět dominantní na míči. Dokázali jsme vstřelit branku po individuální akci a tvořili jsme si další šance, se kterými jsme naložili bohužel špatně. Do druhého poločasu jsme chtěli vstoupit opět aktivně a lépe organizovaně. Bohužel nás soupeř přitlačil na naší polovinu a vytvořil si nějaké závary. Vše jsme naštěstí ustáli dobrou prací do defenzívy, avšak nám chyběla jakákoliv protihra. Postupem času se síly vyrovnaly a několikrát jsme mohli skóre navýšit. Opět jsme neproměnili své šance, ale soupeř už ke konci šance k vyrovnání neměl. Děkujeme klukům za velmi dobře odpracované utkání a týmovost. Stále ještě musíme pracovat na detailech směrem do ofenzívy i defenzívy.

Informace o utkání

04.
sobota
bře
SK Dynamo České Budějovice VS FC Baník Ostrava
1. Celostátní liga U19

Statistiky

Poločas: 0:1
Branky: 33. Málek Rozhodčí: Vodrážka - Žemlička, Izugrafov
Diváci: 70

Sestavy

FC Baník Ostrava

Kubný - Sirotek, Musil, Remiáš, Jiříček (75. Krejčí) - Pantok, Zelenka - Koutný (88. Tarasenko), Diviš (79. Petruška), Málek - Frolek (79. Jamiu)

U19