Fotbalová akademie
pondělí 13. června. 2022
U16 - zápasy

Šestnáctka otočila proti Brnu

V předposledním kole se naposledy v tomto soutěžním ročníku představila doma šestnáctka. Ta se proti Zbrojovce brzy ujala vedení, ovšem hosté třemi zásahy do přestávky skóre otočili. Po změne stran domácí tlačili, dlouho se jim ovšem nepodařilo prosadit. Až dvacet minut před koncem se podruhé prosadil Kyselý. Za další čtyři, respektive devět minut už vedli domácí, když se prosadil taktéž dvougólový Bakrlík. Velmi cenná výhra mladých baníkovců.

Hodnocení trenéra Radka Slončíka a Radima Macíka: Proti kvalitnímu týmu Zbrojovky jsme podali velmi dobrý výkon. Nastouplili jsme aktivně, měli jsme gólové příležitosti, ale nebyli jsme schopni dát více než jednu branku. Do poločasu jsme udělali v obraně chyby, které neděláváme a prohrávali jsme o dva góly. I po přestávce jsme měli dobrou přechodovou fázi, přehrávali jsme soupeře, kluci makali, proměnili jsme šance, otočili jsme výsledek a zaslouženě jsme vyhráli. Velká pochvala pro všechny kluky za to, jakým způsobem zápas zvládli.

Informace o utkání

12.
neděle
čer
FC Baník Ostrava VS FC Zbrojovka Brno
MSDL ml. U16

Statistiky

Poločas: 1:3
Branky: 2. a 69. Kyselý, 73. a 78. Bakrlík - 19. Viktorín, 27. a 31. Večeřa Rozhodčí: Jurajda - Mankovecký, Leško

Sestavy

FC Baník Ostrava

Kresta - Pavlica, Raab, Raběčný, Němčík - Filipský, Havran . Zajíc (46. Vozník), Kyselý (74. Imrich), Lacina (90. Kysilko) - Staněk (56, Bakrlík)

U16