Fotbalová akademie
pondělí 16. května. 2022
U19 - zápasy

Forma devatenáctky pokračuje

Pátá výhra v řadě vystřelila devatenáctku již na třetí místo tabulky celostátní dorostenecké ligy. V posledních dvou kolech se představí venku. V přímém souboji o druhé místo nastoupí v sobotu proti Spartě, o týden později ve slezském derby v Opavě. Formu baníkovci mají, tak věřme, že ji potvrdí i v těchto dvou kolech.

Hodnocení trenéra Marcela Frajta a Patrika Rataje: Hned od začátku utkání jsme se dostali do tempa, dobře jsme kombinovali a brzy šli do rychlého vedení 3:0 po dvou povedených přímočarých akcí Drozd - Látal a jedné brance Chylka. I následně jsme měli možnosti k ohrožení branky soupeře, avšak tempo hry už nebylo takové a ke konci poločasu jsme začali být lehce pasivní v obranné fázi. Po přestávce jsme chtěli být opět aktivní, dominantní na míči a především nebezpeční směrem do vápna soupeře. Bohužel se to nedařilo, přestože jsme soupeře do žádných příležitostí nepouštěli a sami jsme měli proměnit nějakou z příležitostí, tak nám v klíčových okamžicích selhal první dotyk a hra už neměla takovou rychlost ani kvalitu jako v prvním poločase. Těší nás nula vzadu, pěkné góly a vzhledem k ostatním výsledkům soutěže je toto vítezství velkou motivací do zbývajících dvou kol.

Informace o utkání

14.
sobota
kvě
FC Baník Ostrava VS FC Hradec Králové
1. Celostátní liga U19

Statistiky

Poločas: 3:0
Branky: 8. a 17. Látal, 12. Chylek Rozhodčí: Lakomý - Lukašík, Janeček
Diváci: 80

Sestavy

FC Baník Ostrava

Hrubý - Michlík, Měkota, Macej, Jiříček - Obuch, Drozd (64. Jelen) - Nevřela (64. Levčík), Chylek (71. Kedroň), Látal (46. Yusuf) - Bitta (64. Kollek)

U19