Projekt je spolufinancován
statutárním městem

Žačky zahájily sezónu vítězně

29.08.2019, Redakce

Starší žačky odehrály své první utkání v městské soutěži Ostrava a hned zvítězily nad klukama z Michálkovic o dvě branky.

FCB st. žačky U15 - Michálkovice "A" U15 4:2 (2:2)

branky: 21., 23. a 61. Lachká, 67. Janáková - 26. a 31. Buranyč

hodnocení trenéra Jaromíra Kvity a Pavlíny Kütnerové: Holky se kluků nezalekly a od první minuty se snažily hrát kombinační fotbal. Což se jim vedlo náramně. Zaslouženě vedly 2:0. Ještě do poločasu Michálkovice srovnaly, vše po individuálních chybách, které ale vzešly z nezkušenosti. Druhý poločas byl nějakou dobu vyrovnaný, ale ke konci zápasu se projevila sehranost, kondice a individuální kvalita některých hráček a zápas holky dovedly do vítězství. Holky zaslouží pochvalu. Zvládly se vypořádat s fyzičtějším stylem klučičího fotbalu a ukázaly, že fotbal hrát umí. V dalším utkání hrají žačky v pátek od 16:30 v Klimkovicích.