FOTBALOVÁ AKADEMIE

FC BANÍK OSTRAVA

Projekt je spolufinancován
statutárním městem

Slončíkovu sedmnáctku trápila zranění

16.12.2017, Redakce

Hned za trojicí Slavia, Plzeň a Sparta zakončila podzimní část soutěže baníkovská sedmnáctka. Tým vedený Radkem Slončíkem a Petrem Blejchařem vyhrál 11 zápasů a 5 prohrál. Podrobnější hodnocení první poloviny sezony nabízí právě trenér FCB U17 Radek Slončík.


HODNOCENÍ PODZIMNÍ ČÁSTI:
S asistentem Petrem Blejchařem jsme v létě převzali hráče ročníku 2001. Začátek sezóny nám vyšel výborně, ale po té se nám postupně zranilo až 6 hráčů a v těžších zápasech jejich absence byla znát. I přes to jsme se snažili hrát aktivní fotbal, založený na zdravé agresivitě, kvalitě na míči, odhodlání uspět a radosti z předvedených výkonů.

CO MĚ POTĚŠILO:
Jsem rád, jak jsme podzim v celostátní lize výsledkově zvládli a velmi dobře fotbalově obstáli. Kluky chválím za celkový přístup a mám radost, jaké výrazné zlepšení na sobě cítí. Pochválím i hráče ročníku 2002, kteří při marodce v naší kategorii naskakovali do utkání a byli pro nás velkým přínosem.

CO MĚ ZKLAMALO:
Zklamalo mě pouze zranění několika hráčů a způsob hry některých týmů.

NEJPOVEDENĚJŠÍ ZÁPAS:
Úspěšně jsme reprezentovali Baník na výborně obsazeném turnaji v Budapešti, kde jsme postoupili ze skupiny (FC Újpest, HNK Rijeka, NK Maribor) z 1. místa do čtvrtfinále a v něm budeme hrát v dubnu proti Dinamu Minsk. V mistrovských zápasech jsem byl rád za každé utkání, ve kterých jsme hráli výborně a herně převyšovali soupeře.

NEJHORŠÍ ZÁPAS:
Mrzí mě samozřejmě porážky, první poločas na Spartě a zbytečné chyby na Slavii, kde jsme jinak mohli být úspěšnější.

CÍL PRO JARNÍ ČÁST:
4. ledna začínáme přípravu na nové kvalitní umělé trávě na Šoupalce. Velké poděkování patří majiteli FCB za vybudování hrací plochy, která náš tréninkový proces posune výš. Budeme mít výborné podmínky pro zlepšení ve všech herních činnostech, které budeme chtít uplatnit v mistrovských zápasech. Nadále chceme hrát kombinačně rychlý, náročný fotbal s vysokým presinkem, gólově efektivní, založený na výborné individuální kvalitě.

Tabulka soutěže U17 k nahlédnutí ZDE 

  • Brankářská škola
  • Školička
  • Abeceda