úterý 25. srpna. 2015
Obecné

Šašinka, Freit a Fárek úspěšně reprezentovali českou osmnáctku!

Česká reprezentace do 18 let ovládla 22. ročník Memoriálu Václava Ježka. K triumfu Hoftychova výběru přispěli i tři talentovaní fotbalisté hrající za Baník Ostrava – Ondřej Šašinka, Tomáš Freit a Prokop Fárek. Češi ve finále porazili Rusko na pokutové kopy, když v normální hrací době skončil zápas 1:1.

Cesta reprezentační osmnáctky za ceněným prvenstvím vedla přes základní skupinu, kde Češi narazili na Maďarsko, Japonsko a Ukrajinu. V úvodním utkání čeští reprezentanti porazili Maďarsko 2:0, ve druhém utkání smetli Japonsko 4:1, jednou brankou se na tom podílel Šašinka. V generálce na finále Češi vyhráli na pokutové kopy s Ukrajinou, když v samotném závěru normální hrací doby dohnali dvoubrankové manko.

Finálový zápas byl převážně v české režii, jenže dlouhé minuty se hrálo za bezbrankového stavu. Rozzuzlení přinesl až samotný závěr. V 80. minutě se ruský tým ujal vedení, když nařízený pokutový kop proměnil Lomovickij. O sedm minut později však rovněž z penalty bez problémů vyrovnal baníkovec Šašinka. Rusové pak dohrávali poslední minuty bez vyloučeného Lobovického, který nemístně protestoval proti nařízení penalty. O vítězi v turnaji tak rozhodoval penaltový rozstřel. A v něm se nemýlil ani jeden z českých střelců, uspěli Breda, Freit a Miker, který v Pardubicích odpálil českou radost.

"Už před penaltovým rozstřelem jsem hráčům řekl, že jsou pro mě vítězové turnaje bez ohledu na to, jak ten konec dopadne. Za to, jak se tady prezentovali ve všech čtyřech zápasech i za to, jak zvládli dnešní finále. Celkově se prezentovali velmi týmovým výkonem a výhra na turnaji nás všechny samozřejmě všechny těší. Je to povzbuzení do další práce," vysekl hráčům pochvalu trenér české reprezentace do 18 let Pavel Hoftych.

ČR "18" - Maďarsko "18" 2:0 (0:0)

Góly: 47. Turyna, 87. Miker z pen,.

Sestava ČR: Truksa - Souček, Chaluš, Fárek, Balvín - Breda (62. Plachý), Pavelka, Král (78. Kopřiva), Freit - Šašinka (46. Turyna), Lingr (46. Miker). Trenéři Hoftych a Malura,

ČR "18" - Japonsko "18" 4:1 (2:0)

Góly: 22. Miker, 39. Vaníček, 48. Turyna, 77. Šašinka - 65. Nakamura.

Sestava ČR: Jedlička - Haitl, Macík, Vacovský, Souček (46. Balvín) - Plachý, Lingr, Kopřiva (73. Král), Vaníček (53. Freit) - Turyna, Miker (46. Šašinka). Trenéři: Malura a Hoftych.

ČR U18 - Ukrajina U18 2:2, na pen. 2:0

Góly: 90. Lingr, 90.+3 Breda - 65. Hudz, 76. Zavinskij.

Sestava ČR: Truksa – Balvín (46. Plachý), Vacovský, Fárek, Souček (46. Haitl) – Breda, Kopřiva, Lingr, Freit – Miker (59. Turyna), Šašinka (73. Vaníček). Trenéři: Hoftych a Malura.

FINÁLE: ČR U18 - Rusko U18 1:1 (0:0), na penalty 3:1.

Góly: 87. Šašinka z pen. - 80. Lobovickij z pen.