úterý 18. září. 2018
Obecné

Juniorky sehrály první dva mistrovské zápasy

K prvnímu mistrovskému utkání sezóny zajížděl tým Juniorek FC Baník Ostrava k favoritu celé soutěže, Olomouci. Značně pozměněný tým vyrážel s výbornou náladou, kterou utužil na kondičním soustředění konaném v závěru srpna v Rybí. A druhé utkání sehrály v nedalekém Havířově, kde si připsaly první bod za remízu.

Olomouc – Baník 5:1 (2:0)

Branka Baníku: 65. Bílková Vik.

Sestava: Bílková Val. – Šabacká, Kociánová, Smolíková, Poběžalová – Rypárová, Bílková Vik., Chromečková, Chovancová – Fialová, Kubešová

Náhradnice: Chodílková, Omámiková, Chylová, Lossmannová

Hodnocení trenéra Jaromíra Kvity a Pavlíny Küttnerové: Do utkání jsme vstoupili velmi aktivně, napadali jsme rozehrávku soupeře a snažili se ho donutit k chybám. Velmi kvalitní soupeř však brzy převzal iniciativu a dostal nás pod tlak ze kterého pramenily chyby. Hned ta první v 7.minutě nás stála změnu skóre. Po faulu v pokutovém území se kopala penalta a domácí hráčka se nemýlila. 1:0. Nenechali jsme se rozhodit brzkým golem a dál jsme se snažili o aktivní hru. Ta se nám dařila hlavně středem hřiště, kde jsme si vypracovali několik rychlých protiútoků, bohužel však končily před šestnáctkou soupeře. Ten nás naopak po další ztrátě míče a faulu téměř na půli hřiště, potrestal golem z přímého kopu.19.minuta 2:0. Až do poločasu se hrál bojovný fotbal ve středu hřiště, soupeř nás přehrával hlavně v křídelních prostorech, ale dokázali jsme se ubránit i díky několika výborným zákrokům brankářky Bílkové Val. Poločas se dohrál ve stejném duchu, za zmínku stojí pouze střela Bílkové Vik, která v 37. Min o pár centimetrů minula levou tyč Olomoucké branky.

Do druhého poločasu jsme vstoupili odhodlaně, hned v úvodu jsme se natlačili na půlku soupeře. Opět Bílková Vik. vyzkoušela pozornost brankářky Olomouce z větší vzdálenosti. Téměř z protiútoku jsme propadli na pravé straně hřiště, 2 hráčky Olomouce se řítily na naší brankářku a ta i přes výborné vyběhnutí inkasovala potřetí. Ve 44.minutě jsme po pravé straně zaútočili my, avšak velmi nadějný průnik Šabacké skončil před šestnáctkou soupeře. Další naši iniciativu před šestnáctkou soupeř ztrestal rychlým protiútokem opět po pravém křídle. 47.minuta 4:0. Až do 62. minuty se hrálo téměř bez šancí. Obě družstva se snažila kombinovat, ale k zakončení to nevedlo. Nadějný se zdál průnik Fialové, avšak brankářka domácích byla připravena. O 2 minuty později se nám už iniciativa vyplatila a to po kombinaci Bílkové Vik. s Fialovou, kdy Fialová pronikla do pokutového území a nabíhající Bílková Vik. trefila míč přesně k levé tyči. 4:1. Poté se zápas dohrával v podobném scénáři. Boj převážně ve středu hřiště, s menšími šancemi si poradily brankářky na obou stranách. Až v samotném závěru se opět prosadila pravá strana útoku Olomouce a upravila na konečných 5:1.

Zápas se nám, i přes rozdíl ve skóre, povedl. Velmi mladý a nově poskládaný tým ukázal charakter, nebál se hrát s míčem, podstupoval tvrdé souboje s o dost zkušenějšími hráčkami soupeře.

Gascontrol Havířov - Baník 4:4 (1:3)

Branky Baníku: Bílková Viktorie 2x, Fialová, Niklová

Sestava: Bílková Valerie - Poběžalová (K), Šabacká, Kocianová, Kubešová - Chovancová Veronika, Bílková Viktorie, Chromečková, Fialová - Niklová, Ryparová
Náhradnice: Jasanská, Chodílková, Omamíková, Lossmannová, Smolíková

Hodnocení trenéra Jaromíra Kvity a Pavlíny Küttnerové: Začátek zápasu nám nevyšel podle našich představ, po úvodním tlaku nám soupeř vstřelil velmi lacinou branku. Na nátlakovou hru Havířova jsme zareagovali nádhernými pasy za obranu, které ve dvou případech skončily gólem. Pak už jsme převzali iniciativu a určovali tempo hry. Do konce poločasu se nám podařilo přidat ještě gol . To holky uklidnilo natolik, že opět úvod 2. poločasu „zaspaly“ a nechaly se zatlačit do obrany. Z toho pramenily chyby, které soupeř nemilosrdně trestal. Utkání se hrálo ve vysokém tempu a náš velmi mladý tým měl problém udržet koncentraci celý zápas. Škoda jen, že jsme nedokázali proměnit více šancí.