FOTBALOVÁ AKADEMIE

FC BANÍK OSTRAVA

Projekt je spolufinancován
statutárním městem

Fotbalová školička se znovu rozjede začátkem října

02.09.2019, Redakce

Fotbalová školička se v nové sezóně rozjede 1.října. Hry a zábavné cvičení pro vaše děti budou probíhat každé úterý jednu hodinu od 17:30 na ZŠ J. Šoupala v Ostravě Porubě. A kdo může naší fotbalovou školičku navštívit? No přece úplně každý. Do baníkovské školičky přijmeme každého chlapce, narozeného v roce 2014 a mladší, či dívku, ty mohou být i o rok starší.

Popovídali jsme si s Dominikem Černým, trenérem Akademie Baníku Ostrava, který bude mít kromě kategorie U7 na starost s kolegy také školičku.


Jaký je cíl fotbalové školičky v Baníku Ostrava?

Naším cílem a záměrem je motivovat děti ke sportovním aktivitám, ať už to bude v budoucnu k fotbalu nebo k jakémukoliv jinému sportu. Prostřednictvím her chceme posilovat sebevědomí, samostatnost, tvořivost a hlavně lásku ke sportu.

Co bude náplní těchto tréninků?

Je všeobecně známo, že děti si rády hrají a soutěží. Proto budou tréninky zaměřeny právě na hry a soutěže, ve kterých se budeme snažit děti vést k všeobecné průpravě.

Dá se tedy říct, že Vaše tréninky nebudou jen o fotbale?

Přesně tak. Ve věku 5 let je opravdu obtížné s jistotou říci, že dítě bude v budoucnu hrát fotbal. Je možné, že objeví i jiné sportovní aktivity. Proto pomáháme rozvíjet pohybovou všestrannost a učíme různé míčové hry.

Jak to vůbec ve školičce chodí? Je nutné dítě registrovat?

Žádné registrace ani omluvenky za neúčast tady neexistují. Prostě přijdete a hrajete si. Jedinou podmínkou je věk dítěte. Mohou k nám chodit chlapci, narozeni v roce 2014 a mladší a dívky, ty mohou být i o rok starší.

Kolik stojí trénink ve fotbalové školičce a kdo ji vlastně vede?

Celá fotbalová školička je zcela zdarma a starat se o vás budou certifikovaní trenéři Akademie FC Baníku Ostrava.

Je ještě něco, co byste rád případným zájemcům sdělil?

Během začátku roku 2020 budou probíhat nábory do kategorie U7 FC Baníku Ostrava, kterých se děti mohou zúčastnit. O těchto náborech budeme rodiče informovat v průběhu roku.

Pokud Vás školička zaujala, budou se na Vás těšit trenéři Dominik Černý, Patrik Rataj a další.

V případě dalších otázek můžete přímo kontaktovat trenéra Dominika Černého.

tel. č.: 724 216 334

e-mail: cerny@fcb.cz

  • Brankářská škola
  • Školička
  • Abeceda