FOTBALOVÁ AKADEMIE

FC BANÍK OSTRAVA

Projekt je spolufinancován
statutárním městem

Čtrnáctka si váží mimosoutěžních konfrontací

19.12.2017, Redakce

Jedinou prohru s Brnem utrpěla na podzim baníkovská čtrnáctka. Jinak všech dalších šestnáct zápasů vyhrála výrazným rozdílem a nastřílela 111 gólů. Podrobnější hodnocení první poloviny sezony nabízí trenérské duo Jan Žemlík a Milan Chalupa.


HODNOCENÍ PODZIMNÍ ČÁSTI:
Při pohledu na přehled výsledků, tabulku po polovině soutěže i osobní statistiky hráčů by se dalo konstatovat, že spokojenost musí panovat po všech stránkách, ale to by bylo zavádějící.

CO NÁS POTĚŠILO:
Potěšující je to, že tým je velmi pracovitý a vnímavý, daří se nám přenášet řešení herních situací z tréninku do utkání. To přináší jak progres jednotlivých hráčů, tak výkonnost týmu. Hráči jsou rychlostně vybavení a dostatečně agresivní, což je jeden z významných předpokladů jejich dalšího úspěšného rozvoje.

CO NÁS ZKLAMALO:
Na druhou stranu nelze nevnímat, že většina utkání v soutěži nemá dostatečnou kvalitu a soupeř nás nedonutí hrát utkání ve vysokém tempu po celou dobu. Velmi často se stává, že odskočíme na vyšší brankový rozdíl a tempo naší hry opadne. Proto jsme rádi za každou konfrontaci s kvalitními týmy jako byly Sampdoria Janov, AC Milán, Slavia nebo Sparta a jsme rádi, že nám klub umožňuje tato mimosoutěžní utkání hrát.

NEJPOVEDENĚJŠÍ ZÁPAS:
Právě utkání s italskými týmy (výhry 8:1 se Sampdorií viz. video a AC Milán 3:2) lze považovat za nejpovedenější, protože byla odehrána v úplně jiném tempu a jiné kvalitě než utkání v soutěži.

NEJČASTĚJŠÍ SESTAVA:
Hrubý (Kaláb) – Buryan (Puchala), Jiříček, Macej, Michna – Šudák (Michlík), Obuch, Šín – Látal, Bitta (Kedroň), Kocián.

CÍLE PRO JARNÍ ČÁST:
Rezervy máme především v řešení presinkových situací na útočné polovině a dohrávání herních situací ve finální fázi. Naše produktivita je i přes vysoký počet vstřelených branek procentuálně velice slabá.

Tabulka soutěže U14 k nahlédnutí ZDE

  • Brankářská škola
  • Školička
  • Abeceda