pondělí 10. října. 2016
Obecné

Ondřej Šašinka trefil postup do další fáze

Gól Ondřeje Šašinky posunul českou reprezentační devatenáctku do další fáze kvalifikace o mistrovství Evropy. Odchovanec Baníku svou brankou zařídil sobotní vítězství 2:1 nad Slovinskem.

Mladší z bratrů Šašinkových nastoupil znovu s kapitánskou páskou a na hřišti dokázal, že se na něj trenér Jan Suchopárek může spolehnout. Český tým sice prohrával, ale během sedmi minut stav otočil. Vítězství trefil právě rodák ze Sviadnova, který po standardní situaci poslal do slovinské branky bez přípravy odražený balon z poměrně složitého úhlu.

Ostravský útočník odehrál 86 minut, další baníkovec Ondřej Chvěja celé utkání. Na posledních 20 minut se do hry dostal i Ondřej Lingr.

České reprezentanty čeká v úterý ještě závěrečné utkání kvalifikační skupiny proti Francii.