Fotbalová akademie
pondělí 19. února. 2024
U19

Proti Austrii devatenáctka otočila

Velmi dobrý zápas byl k vidění na Vistě v souboji devatenáctky Baníku a Austrie. Hostující celek se ujal vedení již ve třetí minutě a těsně před pauzou náskok navýšil. Ve druhém poločase se děly věci, domácí hráči během šesti minut třikrát skórovali a dostali se do vedení, které i přes možnosti na obou stranách udrželi do závěrečného hvizdu.

FC Baník Ostrava U19 - FK Austria Vídeň U19 3:2 (0:2)

branky: 49. Staněk, 52. Kowalczyk, 55. Havran - 3. a 43.

sestava: Keller - Glamoš, Drobek, Raběčný ( 46. Kowalczyk), Krejčí - Frýdl (60. Kyselý), Raab (46. Glamoš) - Podhorný (80. Staněk), Havran, Lores - Staněk (60. Drozd)

hodnocení trenéra Václava Stráníka a Davida Nogy: Utkání, které muselo oko diváka bavit. Hrál se ofenzivní fotbal, který přinesl šance na obou stranách. Hráči dnes ukázali charakter a i určitou kvalitu. Především, když za nepříznivého poločasového stavu 0:2 dokázali udělat otočku a vzít si vítězství na naši stranu. Minisoustředění, které jsme absolvovali od středy hodnotíme kladně, udělali jsme spoustu práce a určité principy se již ukazovali ve hře samotné, to nás těší nejvíce.