Fotbalová akademie
sobota 23. prosince. 2017
U11

Jedenáctka hrála těžké zápasy s o rok staršími

Baníkovští žáci do jedenácti let hrají letos s o rok staršími protihráči v soutěži SPSM – U12 Sever. Těžké zápasy, které museli v soutěži absolvovat, hodnotí trenér týmu Jaroslav Harušťák pozitivně.


HODNOCENÍ PODZIMNÍ ČÁSTI:
Podzimní část hodnotím jen pozitivně. Po ukončené loňské sezoně jsme kluky seznámili s připravovaným skokem v jejich fotbalové kariéře. Doporučili jsme jim individuální přípravu a kluci se v rámci svých možností poctivě připravili. Naskočili, dá se říci přes noc do skutečné soutěže s o rok staršími soupeři. Začali hrát bez jediné zkušenosti „velký“ fotbal, a zvládli to podle mě herně i fyzicky velmi dobře.

CO MĚ POTĚŠILO:
Herní nadšení a zápal v zápasech se staršími protihráči a přenášení trénovaných automatismů do zápasů! Samozřejmě mě těší přístup k tréninku, a to, že i náročné tréninky kluky baví.

CO MĚ ZKLAMALO:
Pokud nebudu hodnotit některé soupeře, kteří nás chtějí porazit za každou cenu, tak asi nás nejvíce trápí naše turnajová vystoupení. Věříme, že s celkovým posunem kvality i toto brzy prolomíme!

NEJPOVEDENĚJŠÍ ZÁPAS:
Vyzvednu nejčerstvější zápasy po sezóně, kde se naše půlroční práce dá zpětně zhodnotit. V přátelských utkáních jsme se nedávno utkali se špičkou v našem regionu kategorie U11 – SFC Opava a Sigmou Olomouc, která patří do TOP 3 v republice. Oba tyto zápasy nám ukázaly, že posunutí nás do soutěže se staršími protihráči mělo a má smysl a na naší hře je to vidět. Obě utkání měla vysokou kvalitu a my jsme v obou utkáních byli tím lepším týmem.

NEJHORŠÍ ZÁPAS:
Mistrovské utkání s Valašským Meziříčím U12 – přes konečnou výhru se nám nelíbil přístup hráčů k zápasu, kde se naši hráči domnívali, že k výhře jim bude stačit si obléci dres Baníku Ostrava a soupeř se jim odevzdá.

NEJČASTĚJŠÍ SESTAVA:
Aktuálně máme v kádru 20 hráčů, které se dle jejich přístupu k tréninku snažíme pravidelně střídat. Určitá kostra týmu je a rýsuje se, ale vše se nám mění dle soupeře a přístupu k tréninku. Připravujeme kluky na požadované rozestavení 2 - 4 -1, ladíme to a chce to svůj čas, kluci se vyvíjejí.

CÍL PRO JARNÍ ČÁST:
Pokračovat v progresu a přenést ho dál na hřiště – do utkání. Těšíme se na jarní část soutěže, a pevně věřím, že získáme kvalitní hrou i skalp jedno s týmů, který nás na podzim porazil a je v tabulce před námi. Dávat si cíl nějaké umístění není naší prioritou – pro nás je podstatné dění na hřišti.

Tabulka soutěže U11 k nahlédnutí ZDE