FOTBALOVÁ AKADEMIE

FC BANÍK OSTRAVA

Projekt je spolufinancován
statutárním městem

O turnaji

Mezinárodní halový turnaj mladších žáků, Memoriál Evžena Hadamczika, který pořádáme od roku 1978, každoročně připomíná trenérskou legendu Baníku. Pan Evžen Hadamczik dovedl klub na přelomu 70. a 80. let ke dvěma mistrovským titulům a na Bazalech položil základy úspěšné práce s mládeží.

Memoriálu Evžena Hadamczika se každoročně účastní špičkové týmy z České republiky i zahraničí. V letošním roce se turnaj uskuteční v hale na Dubině, a to ve dnech 29. listopadu až 1. prosince. Zúčastní se jej 14 týmů z 6 států.

Patronem 43. ročníku Memoriálu Evžena Hadamczika je Alois Grussmann.

Ligoví fotbalisté, kteří se zúčastnili Memoriálu Evžena Hadamczika: David Bystroň, Tomáš Bernady, Peter Drozd, Martin Čížek, Tomáš Vengřinek, Filip Kaša, Daniel Holzer, Daniel Bartl, Libor Sionko, Rostislav Kiša (všichni FC Baník Ostrava), Petr Ruman, Libor Žůrek (oba Přerov), Radim Nepožitek, Kamil Vacek (oba Sigma Olomouc), Pavel Kadeřábek, Zdeněk Folprecht, David Pavelka (všichni AC Sparta Praha), Marek Suchý, Jaromír Zmrhal, Tomáš Necid, Marek Hanousek, Bořek Dočkal (všichni Slavia Praha), Jakub Jugas, Tomáš Poznar, Ondřej Čelůstka (všichni Zlín), Lukáš Hejda (ŠSK Bílovec), Róbert Mak, Lukáš Pauschek (oba Slovan Bratislava), Jan Greguš, Lukáš Hroššo (oba FC Nitra)