FOTBALOVÁ AKADEMIE

FC BANÍK OSTRAVA

Projekt je spolufinancován
statutárním městem

O turnaji

Baník cup je novým členem do rodiny turnajů pořádaných Baníkem Ostrava, který by chtěl získat podobný ohlas jako mají již tradiční zavedené turnaje Zlatý kahan a Memoriál Evžena Hadamczika. 

Původní název klubu, který později sbíral největší vavříny jako Baník Ostrava, byl SK Slezská Ostrava. Vznikl 8. září 1922 v hostinci U Dubu a v počátečním období neměl ani vlastní hřiště. Proto hrál všechna utkání na půdě soupeřů. Poprvé vyběhli jeho hráči na vlastní trávník na Kamenci roku 1925 a tým SK Slezská Ostrava pak postupoval v hierarchii fotbalových soutěží naší země stále výš.

Nad druhým ročníkem Baník cupu přebral záštitu Marek Poštulka, s tím souvisí celý název druhého ročníku turnaje Baník cup o pohár Marka Poštulky.

V Baníku Ostrava debutoval Marek Poštulka v roce 1992 a působil v něm až do roku 1997, kdy přestoupil do Viktorie Žižkov. Po jeden a půl leté pauze v Žižkově a Karviné se v sezóně 1999/00 vrátil opět do Baníku. V československé reprezentaci debutoval 16. června 1993 v Toftiru proti domácím Faerským ostrovům a uvedl se dvěma góly. Obě utkání za Československo byla kvalifikační. V české reprezentaci nastoupil ve dvou přátelských zápasech. V prvním z nich, hraném 25. května 1994 v Ostravě, dal gól Litvě. S reprezentačním dresem se rozloučil 26. března 1996 ve Vítkovicích proti Turecku. Za reprezentační A-mužstvo zasáhl do 4 utkání (všechna byla vítězná), v nichž vstřelil 3 branky.