Projekt je spolufinancován
statutárním městem

Také devatenáctka derby s Opavou zvládla

25.11.2019, Redakce

Za krásného počasí odehrála na Vistě své poslední utkání také devatenáctka. Díky výhře se po podzimní části usadila na třetí příčce za vedoucí Spartou.

12.kolo, sobota 23.11.2019, SC Vista

Ostrava - Opava

Ostrava
3:1(2:1)
Opava

Branky: 24. Barkov, 44. Wojatschke, 86. Konečný - 28. vlastní Rozhodčí: Vojkovský - Richtár, Dudek

Ostrava: Baránek - Zálešák, Tamajka (60. Blahuta), Harušťák, Sotorník - Boháč, Drozd (65. Knedla) - Konečný, Wojatschke (80. Smékal), Martiník - Barkov

Ohlasy trenérů

Hodnocení trenéra Romana Westa a Jana Baránka: Celý první poločas jsme byli aktivnějším a lepším týmem. Z naší soustavné převahy jsme ale výsledkově vytěžili hodně málo. Proměnili jsme z několika možností jen jednu šanci a po naší chybě si dokonce vstřelili vlastní gól. Naštěstí jsme se do půle alespoň opět vrátili do vedení. Druhý poločas pro nás začal špatně. My byli pasivní a hosté ukázali svoji sílu do útoku. Měli několik nebezpečných situací. Na to jsme museli reagovat dvojím střídáním a i díky podpoře fanoušků, kteří nám v těžkých chvílích fandili, jsme se znovu herně dostali do zápasu. Dlouho nám ale trvalo přidat rozhodující třetí gól. Nastřelili jsme tyč a neproměnili několik nájezdů na brankáře. Dočkali jsme se až těsně před koncem a z celkového pohledu zaslouženě vyhráli 3:1. Brankový rozdíl mohl a asi i měl být vyšší, na druhou stranu kdyby Opava v derby vyrovnala, mohlo být všechno jinak. Byli jsme defakto o rok mladší než náš soupeř, vítězství si vážíme o to víc.