pondělí 25. listopadu. 2019
U19 - zápasy

Také devatenáctka derby s Opavou zvládla

Za krásného počasí odehrála na Vistě své poslední utkání také devatenáctka. Díky výhře se po podzimní části usadila na třetí příčce za vedoucí Spartou.

Hodnocení trenéra Romana Westa a Jana Baránka: Celý první poločas jsme byli aktivnějším a lepším týmem. Z naší soustavné převahy jsme ale výsledkově vytěžili hodně málo. Proměnili jsme z několika možností jen jednu šanci a po naší chybě si dokonce vstřelili vlastní gól. Naštěstí jsme se do půle alespoň opět vrátili do vedení. Druhý poločas pro nás začal špatně. My byli pasivní a hosté ukázali svoji sílu do útoku. Měli několik nebezpečných situací. Na to jsme museli reagovat dvojím střídáním a i díky podpoře fanoušků, kteří nám v těžkých chvílích fandili, jsme se znovu herně dostali do zápasu. Dlouho nám ale trvalo přidat rozhodující třetí gól. Nastřelili jsme tyč a neproměnili několik nájezdů na brankáře. Dočkali jsme se až těsně před koncem a z celkového pohledu zaslouženě vyhráli 3:1. Brankový rozdíl mohl a asi i měl být vyšší, na druhou stranu kdyby Opava v derby vyrovnala, mohlo být všechno jinak. Byli jsme defakto o rok mladší než náš soupeř, vítězství si vážíme o to víc.

23.
lis
FC Baník Ostrava VS SFC Opava
1. Celostátní liga U 19

Poločas: 2:1
Branky: 24. Barkov, 44. Wojatschke, 86. Konečný - 28. vlastní Rozhodčí: Vojkovský - Richtár, Dudek

Baránek - Zálešák, Tamajka (60. Blahuta), Harušťák, Sotorník - Boháč, Drozd (65. Knedla) - Konečný, Wojatschke (80. Smékal), Martiník - Barkov