pondělí 13. srpna. 2018
U17 - zápasy

Sedmnáctka ve strhujícím finiši otočila zápas proti Hradci

Zápas jako řemen přinesl úvodní zápas U17 proti Hradci Králové. V utkání padlo hned devět branek, kde blíže k vítězství byl hostující tým, který již vedl 4:1, ale Baník čtyřmi brankami v řadě dokonal obrat. V nastaveném čase rozhodl o třech bodech Josef Knedla.

Hodnocení trenéra Hejduška: Do zápasu jsme vstoupili aktivně, měli optickou herní převahu, nedokázali si ale vypracovat žádnou vážnější šanci. Zato soupeř se prosadil hned z první krásné střely zpoza šestnáctky a dostal se do vedení. Po inkasované brance jsme pokračovali dále v aktivitě, vypracovali si ale pouze jednu šanci, když po naší krásné kombinaci střelu Barkova vyrazil soupeřův brankář na roh. Následně jsme inkasovali ze standardní situace druhou branku po nedostatečném důrazu a organizaci ve vápně. Soupeř nám v té chvíli dal lekci z produktivity a navýšil ještě své vedení na třígólový rozdíl po našich dalších individuálních chybách. Před koncem poločasu jsme chtěli zareagovat na stav utkání a udělali několik změn v sestavě. Do druhého poločasu jsme nastoupili se zcela překopaným herním stylem a směřovali to převážně na sílu, bojovnost a dlouhé míče za obranu. Hodně nám pomohla naše první branka na začátku druhého poločasu. Bohužel jsme ale po další individuální chybě inkasovali z rohového kopu a soupeř opět odskočil na tříbrankový rozdíl. Tím jsme se ale nenechali zaskočit a dokázali vstřelit naši druhou branku, která nám vlila krev do žil a z toho vyústilo i další snížení na jednobrankový rozdíl. Poté už se hrál z naší strany velice riskantní fotbal, kdy jsme v jednu chvíli viděli stoprocentní šance jak naše, tak i soupeře. V infarktovém závěru jsme dokázali vyrovnat stav utkání a v nastaveném čase vstřelit vítěznou branku na konečný stav 5:4 pro nás. Nutno podotknout, že v závěru jsme byli sice šťastnějším týmem, ale tím naším hladem po brance a celkovým nasazením a bojovností na hřišti jsme tomu vítězství šli více naproti než soupeř."

10.
srp
FC Baník Ostrava VS FC Hradec Králové
1. Celostátní liga U 17

Poločas: 0:3
Branky: 44. Janečka (vl.), 67. Říha, 69. Říha, 74. Tamajka, 83. Knedla - 6. Hájek, 16. Šípek, 23. Hájek, 58. Šípek. Rozhodčí: Grečmal - Horák, Zavřel.