středa 06. listopadu. 2019
U19 - zápasy

Devatenáctka podlehla Sigmě

Utkání s prvním týmem celostátní ligy devatenáctek dopadlo pro baníkovce smutně. Po půli vedli, měli i další šance na navýšení. Ty zůstaly nevyužité, zatímco domácí chybu potrestali. Strhnout vedení mohli hosté na svou stranu chvíli na to, ovšem ani z penalty neskórovali. Přišel zákonitě trest a v závěru domácí ještě přidali i třetí branku.

Hodnocení trenéra Romana Westa a Jana Baránka: Úvod utkání nám vyšel. Byli jsme aktivní a šli do zaslouženého vedení 0:1. Poté se domácí zvedli a působili lepším dojmem. Jenže kromě přímého kopu z nebezpečného prostoru jsme je v podstatě k ničemu moc nepustili. Naopak jsme před koncem poločasu nastřelili po dalším dobře sehraném rohu tyč. Zkraje druhého poločasu jsme mohli a jak se později ukázalo také i měli opět navýšit naše vedení, když jsme šli sami na bránu. Takhle velké zápasy se rozhodují produktivitou a tu jsme prostě neměli. Bohužel pro nás klíčová pasáž přišla okolo 70 minuty. Nejprve jsme udělali chybu na stoperu a darovali domácím vyrovnání. Ihned poté jsme kopali penaltu a mohli jít patnáct minut před koncem znovu do vedení. Tu jsme neproměnili a vzápětí šli v podstatě už do prázdné brány, ale mával se ofsajd. Sigma o minutu později vstřelila vedoucí gól, čímž zápas otočila a koncovku si už pohlídala. Průběhem utkání i na brankové šance jsme měli na to Olomouc porazit. Ztratili jsme vítězství a tím pádem i kontakt s nejužším čelem tabulky. Tato porážka hodně mrzí.

05.
úterý
lis
SK Sigma Olomouc VS FC Baník Ostrava
1. Celostátní liga U 19

Branky: 70. Šíp, 76. Uriča, 90. Daněk - 20. Barkov Rozhodčí: Vojkovský - Zaoral, Křepský

Baránek - Zálešák, Tamajka, Harušťák, Konečný (65´ Fulnek) - Boháč, Blahuta - Knedla (80´ Jaroň), Wojatschke (55´ Martiník) - Barkov, Smékal