pondělí 12. října. 2020
U19 - zápasy

Devatenáctka v Příbrami zvládla penalty

Duel v Příbrami skončil remízou a o bodu navíc pro Baník rozhodl úspěšně zvládnutý penaltový rozstřel. Hned tři pokutové kopy se kopaly i v prvním poločase, kde nejdříve neproměnili ostravané, domácí v závěru poločasu své dvě příležitosti využili. Ve druhém dějství bylo rychle srovnáno a když na třetí branku domácích v závěru reagoval Tamajka, rozhodovaly penalty.

Hodnocení trenéra Radka Slončíka a Radima Kováře: Od začátku utkání jsme byli více na míči a snažili jsme se přejít přes obranný blok Příbrami. Ve 21. minutě jsme kopali penaltu, ale bohužel jsme ji neproměnili a ovlivnilo to další vývoj utkání. Hráči domácích se dostávali k naší šestnáctce jen minimálně, ale na konci prvního poločasu po velmi sporné situaci a po faulu zahrávali dva pokutové kopy a vedli poločas 2:0. Ve druhém poločase jsme ještě více Příbram přehrávali, hrálo se většinou na jednu bránu, vytvářeli jsme si šance, ale výsledek byl na konci utkání remízový. Penaltový rozstřel jsme zvládli lépe my. Z utkání máme jen dva body, měli jsme však po tak dobrém výkonu vyhrát. I tak pochválíme kluky za nasazení, kvalitu na míči a odhodlání. Je jen škoda, že se soutěž z důvodu covidu přerušila, naše výkonnost šla nahoru. Chyběl nám Ondra Kukučka, který odehrál v šestnácti letech první utkání za A tým, více takových hráčů Baník potřebuje, kluci máte šanci, makejte.

10.
říj
1.FK Příbram VS FC Baník Ostrava
1. Celostátní liga U19

Branky: 38. Budínský (pen.), 46. Schindler (pen.), 67. Hošek - 49. Šmiga, 58. Wojatschke, 86. Tamajka Rozhodčí: Hocek - Cichra, Šusta

Gergela - Zouhar, Tamajka, Harušťák, Sotorník - Holaň (77. Říha), Boháč - Guzik (46. Sekanina), Wojatschke, Šigut - Šmiga