pondělí 24. srpna. 2020
U19 - zápasy

Devatenáctka na úvod zvítězila

Povedený start do zápasu měla devatenáctka, která v prvním mistrovském zápase doma hostila nebezpečné Slovácko. Vedení o tři branky hosté do poločasu stáhli na jedinou, ovšem ve druhém dějství už nemířil přesně nikdo, a tak si baníkovci připsali důležitou výhru.

Hodnocení trenéra Radka Slončíka a Radima Kováře: První mistrovské utkání jsme odehráli v tréninkovém centru na Vistě proti Slovácku. Ve 36. minutě jsme vedli 3:0 a mysleli jsme , že je o výsledku rozhodnuto, ale hráči Slovácka dali dva góly a do kabin se šlo za stavu 3:2. Ve druhém poločase jsme se snažili náš náskok navýšit, ale už jsme se neprosadili. Potěšili nás výkony několika hráčů, někteří však zahráli na rozdíl od zápasu v Lipsku jen průměrně a týmový výkon tím trpěl. Jsme rádi, že jsme start do sezóny výsledkově zvládli. Pro psychiku hráčů je to dobře.

22.
srp
FC Baník Ostrava VS 1.FC Slovácko
1. Celostátní liga U19

Poločas: 3:2
Branky: 4. a 36. Šmiga, 23. Guzik - 42. a 45. Šlechta Rozhodčí: Bureš - Silný, Pospíšil

Kovařík - Guzik (75. Kubušek), Kukučka, Harušťák, Sotorník - Stuchlík, Rehwald (59. Merta) - Konečný (88. Nevřela), Knedla (46. Zouhar), Šigut (46. Holaň) - Šmiga