Projekt je spolufinancován
statutárním městem

Vítězný vstup do soutěže, U19 porazila Karvinou

13.08.2016, David Kubáň

Devatenáctka Baníku Ostrava vstoupila do 1. ligy staršího dorostu vítězně, když v pátek na Bazalech porazila Karvinou 3:1. Ostravané v regionální derby otočili nepříznivý stav z prvního poločasu.

1.kolo, pátek 12.8.2016, Bazaly

Ostrava - Karviná

Ostrava
3:1(0:1)
Karviná

Branky: 51. Pak, 57. Lingr, 65. Hejl - 43. Kusyn. Červená karta: 69. Egri. Rozhodčí: Černoevič - Galásek, Novák.

Ostrava: Murin - Hejl, Fárek, Kopečný, Dolba - Chvěja (79. Buchta), Kaloč (63. Kubík), Lingr - Pak (69. Bolf), Hejl, Freit (75. Ptáček).

Ohlasy trenérů

Hodnocení trenéra Pavla Malury:"Nepovedl se nám vstup do utkání, v první dvacetiminutovce byla Karviná lepší. Důrazem a agresivitou nám soupeř dělal obrovské problémy, těžko jsme se dostávali do hry. Postupně jsme hru začali srovnávat a od 20. minuty jsme měli převahu a příležitosti ke skórování. Jenže v závěru první půle jsme nezvládli standardní situaci a po rychlém brejku inkasovali. Vzápětí jsme měli stoprocentní šanci, kterou jsme však neproměnili. Úvod druhého poločasu se nám povedl, rychle jsme dokázali nepříznivý průběh zvrátit poté, co jsme v rozmezí pěti minut vstřelili dvě branky. Soupeře to zlomilo, po jeho nedorozumění v obraně jsme navíc přidali třetí gól. Zápas se poté dohrával, Karvinští byli viditelně unavení z náročného stylu a už naši branku neohrozili."