Projekt je spolufinancován
statutárním městem

U19: skvělý vstup přinesl vítězství nad Příbramí

26.09.2016, David Kubáň

Devatenáctka Baníku Ostrava v 7. kole 1. ligy staršího dorostu přehrála Příbram 3:2. O vítězství baníkovců rozhodl vydařený vstup do zápasu, který domácím přinesl tříbrankové vedení.

7.kolo, sobota 24.9.2016

Ostrava - Příbram

Ostrava
3:2(3:1)
Příbram

Branky: 2. Bolf, 11. Smékal (pen.), 20. Smékal - 45. Matoušek, 86. Ayong. Rozhodčí: Klíma- Běhal, Mankovecký

Ostrava: Virec – Dolba, Kubík, Fárek, Lehnert - Lingr, Chvěja, Smékal (90. Buchta) - Freit (75. Russman), Šašinka (54. Ptáček), Bolf (66. Hejl).

Komentář

Dorostenci Baníku měli perfektní nástup do utkání. Už ve 2. minutě se Bolf dokázal prosadit v pokutovém území hostů a z osmi metrů překonal brankáře Jedličku. V 10. minutě měl Baník po faulu Jandery výhodu pokutového kopu, ten střelou do protipohybu brankáře Jedličky bezpečně proměnil Smékal.

Ve 20. minutě Baník vedl o tři branky, podruhé v zápase se střelecky prosadil Smékal. Útočník Baníku se z hranice pokutového území odhodlal ke střele, která zapadla přesně k pravé tyči příbramské branky. Sedm minut před koncem prvního poločasu se dalekonosnou střelou blýskl ostravský Šašinka, jen těsně minula hostující šibenici. Příbrami se krátce před odchodem do kabin podařilo vstřelit kontaktní gól na 1:3, když se ze standardní situace prosadil Matoušek.

Příbramský Matoušek byl při chuti, jeho přímý kop z dobrých pětadvaceti metrů Virec vyrazil na roh. Čtyři minut před koncem utkání zdramatizoval hostující Ayong, který se nejlépe zorientoval před brankou Baníku a snížil na 2:3. Tento stav vydržel až do závěrečného hvizdu, a tak se Ostravané radovali z tříbodového zisku.