FOTBALOVÁ AKADEMIE

FC BANÍK OSTRAVA

Projekt je spolufinancován
statutárním městem

U15 porazila Zlín přesvědčivě 3:1

28.03.2016, David Kubáň

Starší žáci Baníku Ostrava do 15 let v pátečním mistrovském utkání předčili Zlín, na jehož hřišti zvítězili 3:1. O branky Ostravanů se podělili Bagár, Martiník a Wojatschke.

 
 
19.kolo, pátek 25.3.2016

Zlín - Ostrava

Zlín
1:3(1:2)
Ostrava
 

Branky: 19. Podhajský - 6. Bagar, 33. Martiník, 60. Wojatschke. Rozhodčí: Slováček - Houšť, Pospíšil.

 

Ostrava: Czedron - Zálešák, Kulig, Hasala, Streit - Šafář (67. Menšík), Wojatschke, Martiník - Holub (63. Fryč), Bagar (49. Žídek), Juroška (45. Leixner)

 

Ohlasy trenérů

Hodnocení trenéra Radima Macíka: "Zlín dokázal porazit v prvním jarním kole vedoucí Brno, a tak nás nečekalo jednoduché utkání. Do zápasu jsme vstoupili aktivně, dařila se nám kombinace ve středu hřiště a dali jsme branku po pěkné akci ze strany. Po centru Zálešáka se trefil šťastně hlavou Bagar. Zlín jsme dostali do hry po naší chybě ve středu hřiště, po nepřesné přihrávce jsme soupeři nabídli možnost vyrovnat. Zbytek poločasu se odehrál ve znamení nepřesností, a to na obou stranách. Nám se podařilo ke konci poločasu po hezké akci Streita, který prošel z levé strany celým hřištěm, posunul míč na střed volnému Martiníkovi a ten polovysokou střelou na zadní tyč vrátil vedení na naší stranu."

"Ve druhém poločase jsme hru částečně kontrolovali, i když soupeř měl jednu gólovou příležitost, ale se štěstím jsme ji přečkali a naopak my předvedli několik pěkných akcí. Chybělo nám pouze lepší finální řešení. Třetí gól jsme přidali po standardní situaci z levé strany, kdy centr prošel až k volnému Wojatschkemu a ten z blízka prostřelil domácího gólmana. Vítězství nás těší, ale chceme-li být úspěšní se soupeři ze špičky tabulky, musíme zlepšit první dotek, rychleji pracovat s míčem a být více aktivní bez míče. Kluci zaslouží pochvalu."

Tým


  • Brankářská škola
  • Školička
  • Abeceda