FOTBALOVÁ AKADEMIE

FC BANÍK OSTRAVA

Projekt je spolufinancován
statutárním městem

Spravedlivá remíza čtrnáctky v Brně

12.10.2019, Redakce

Za Lužánkami se odehrál souboj prvního týmu s druhým. Kvalita a nasazení tomu odpovídala. Baník se ujal vedení, domácí otočili na dvoubrankové vedení, ale dvěmi zásahy stanovil konečnou remízu Perrette.

 
 
8.kolo, sobota 5.10.2019

Brno - Ostrava

Brno
3:3(2:1)
Ostrava
 

Branky: 12. Naprelac, 58. Večeřa, 32. Hložánek- 3. Pilař, 67. a 74. Perrette Rozhodčí: Putna - Mayer, Škorpík

 

Ostrava: Kresta - Krakovka(41 Pavlica), Raab, Raběčný(65 Staněk), Němčík, Rygol(41 Imrich), Honajzer, Havran(68 Kubla), Lacina (57 Kyselý), Pilař(62 Vozník), Perrette,

 

Ohlasy trenérů

Hodnocení zápasu trenéra Tomáše Hejduška a Radima Plaskury: Utkání mezi prvním a druhým týmem tabulky se hrálo na historickém stadionu Za Lužánkami, v rámci oslav stoletého výročí založení klubu. Bohužel se hrálo na nerovném terénu, který dělal problémy hráčům obou mužstev. Do utkání jsme vstoupili aktivně, hrálo se většinou na polovině soupeře, ale i vinou terénu a zbrklosti jsme kazili spoustu přihrávek. Přesto jsme se dostali po dobře zahraném rohovém kopu do vedení. Vytvořili jsme si i další šance, ale neproměnili je. Soupeř nás za to potrestal a po našich laciných chybách výsledek otočil. Závěr poločasu patřil domácím, ale podržel nás brankář. Do druhého poločasu jsme udělali dvě změny a chtěli jsme trpělivou hrou minimálně vyrovnat. My jsme kombinovali, ale branku vstřelil hlavou soupeř. Kluci se ale nevzdali, přidali na důraze, který jim do té doby chyběl a zjednodušili i přechod do útočné fáze. Nejprve se nám podařilo snížit a opět po rohovém kopu vyrovnat. Závěr byl velmi dramatický. Nejprve jsme mohli strhnout vedení na svou stranu a vzápětí po našich minelách běželi domácí dvakrát sami na našeho brankáře, ale ten nás skvěle podržel. Remíza byla zasloužená. Škoda laciných chyb v defenzívě a nemastného výkonu v prvním poločase. Ale za srovnání výsledku musíme kluky pochválit.

Tým


  • Brankářská škola
  • Školička
  • Abeceda