Projekt je spolufinancován
statutárním městem

Oslabená Devatenáctka podlehla Teplicím

12.09.2016, David Kubáň

Devatenáctka Baníku Ostrava v sobotu v rámci 1. ligy staršího dorostu hostila Teplice. Tříbodový zisk si odvezli tepličtí dorostenci, kteří zásluhou branek Berešíka a Vobeckého zvítězili 2:1. Baník hrál od 50. minuty v početní nevýhodě.

5.kolo, sobota 10.9.2016

Ostrava - Teplice

Ostrava
1:2(0:1)
Teplice

Branky: 23. Smékal – 51. Berešík (pen.), 88. Vobecký. Červená karta: 50. Kubík (Baník). Rozhodčí: Šištík – Kulička, Matějek.

Ostrava: Murin – Kubík, Kopečný, Holec (66. Fárek), Russmann – Kaloč (52. Hejl), Lingr, Lehnert – Freit (77. Ptáček), Smékal, Bolf (62. Pak)

Komentář

O jedinou branku prvního poločasu se postarali Ostravané. Domácí tým ve 23. minutě pohlednou akcí vyšachoval teplickou obranou, na konci celé akce byl Dominik Smékal, který zakončoval do odkryté branky.

Velkou komplikací pro ostravský dorost bylo Kubíkovo vyloučení z 50. minuty, po jehož ruce následoval pokutový kop pro hosty. Ten si vzal na starost Berešík a střelou do Murinova protipohybu vyrovnal.

Rozhodující moment celého zápasu přinesla 88. minuta, kdy v početní nevýhodě hrající Baník podruhé kapituloval, o vítězství Teplic rozhodla přesná hlavička Vobeckého. Teplice si z Bazalů odvezly tři body za vítězství 2:1.