FOTBALOVÁ AKADEMIE

FC BANÍK OSTRAVA

Projekt je spolufinancován
statutárním městem

Devatenáctka veze skalp pražské Sparty

20.03.2016, David Kubáň

Skvělého úspěchu dosáhla devatenáctka Baníku v pátečním utkání 1. dorostenecké ligy. Svěřenci trenéra Lubomíra Adlera totiž porazili pražskou Spartu na jejím hřišti 1:0. Letenský soupeř přitom suverénně vévodí tabulce a na domácím hřišti prohrál vůbec poprvé.

 
 
24.kolo, pátek 18.3.2016

Sparta Praha - Ostrava

Sparta Praha
0:1(0:0)
Ostrava
 

Branka: 56. Telnar. Rozhodčí: Flimmel - Polena, Hlavnička.

 

Ostrava: Virec - Kubík (63. Kopečný), Fárek, Kaliský, Granečný - Chvěja, Malý (86. Buchta), Šašinka - Holešinský (46. Hejl), Telnar (90. Domiter), Kania (52. Lehnert)

 

Ohlasy trenérů

Hodnocení trenéra Baníku Lubomíra Adlera: Celý týden se kluci připravovali na důležitost tohoto utkání, vzhledem k jednotlivcům, k týmu a k celému klubu. A za to, jak zápas zvládli, jim patří velká gratulace. Od prvních minut jsme chtěli být dostatečně aktivní už ve středním pásmu, což se bohužel tak nedařilo a soupeři jsme uvolnili až moc prostoru. Dobře pracující defenziva, ale nedovolila větší tlak. Ve druhém poločase jsme napadání zkvalitnili a donutili Spartu k nakopávaným míčům. Po velmi dlouhé době jsme odehráli utkání na přírodní trávě a to bylo hodně fyzicky náročné pro obě mužstva. Bylo velmi příjemné vidět, jak vyčerpaní, ale šťastní jsou hráči po zápase. Být součástí takové skupiny je radost.

Tým


  • Brankářská škola
  • Školička
  • Abeceda