Projekt je spolufinancován
statutárním městem

Devatenáctka ve Zlíně remizovala a zvládla penalty

17.10.2016, Redakce

Devatenáctka Baníku v sobotu remizovala se Zlínem 1:1. Rozuzlení tak přinesly pokutové kopy, ve kterých měli přesnější mušku baníkovci.

10.kolo, sobota 15.10.2016

Zlín - Ostrava

Zlín
1:2pen(0:0)
Ostrava

Branky: 82. Novák - 75. Kopečný. Rozhodčí: Kubica - Částečka, Zavřel.

Ostrava: Virec - Kubík, Fárek, Kopečný, Russmann - Chvěja, Lingr, Buchta - Bolf (67. Pak), Freit (86. Ptáček), Smékal (81. Hejl).

Komentář

První poločas nabídl spíše taktický boj, Baník hrozil z rychle vedených útoků. V závěru první půle měli Ostravané výhodu pokutového kopu za ruku zlínského Košáka, jenže penaltový exekutor Smékal na brankáře Košáka nevyzrál.

Dorostenci Baníku po změně stran přidali na aktivitě a vytvořili si územní převahu a šance. V 75. minutě se hosté ujali kýženého vedení, když Kopečný přesnou hlavičkou otevřel skóre zápasu. Zlín však dokázal odpovědět v 82. minutě brankou Nováka, který proměnil samostatný únik na brankáře Virce.

Oba týmy se v normální hrací době rozešly smírně, a tak přišly na řadu penaltový rozstřel, ve kterém byli úspěšnější baníkovci, kteří si připsali druhý bonusový bod.