Projekt je spolufinancován
statutárním městem

Devatenáctka stíhá vedoucí Spartu

24.10.2016, Redakce

Devatenáctka Baníku v sobotním utkání 1. ligy staršího dorostu potvrdila stoupající formu a zaslouženě porazila Jihlavu 2:0. Na aktuálního lídra tabulky, pražskou Spartu, ztrácí mužstvo trenéra Pavla Malury bod, sparťané však mají zápas k dobru.

11.kolo, sobota 22.10.2016

Ostrava - Jihlava

Ostrava
2:0(2:0)
Jihlava

Branky: 27. Fárek, 41. Smékal Rozhodčí: Svoboda - Kondler, Běhal

Ostrava: Virec - Kubík, Fárek, Holec, Lehnert - Chvěja (31. Russmann), Lingr, Buchta (77. Ptáček) - Smékal, Freit, Pak (46. Bolf)

Komentář

Mladí Ostravané se k šestému soutěžnímu vítězství v řadě výrazně přiblížili po prvním poločase, kdy si zajistili dvoubrankový náskok. Ve 28. minutě se hlavou po rohovém kopu prosadil Fárek, ve 41. minutě se skóre podruhé měnilo, to když Smékal zasekl míč v šestnáctce hostů a zvyšoval na 2:0.

I po změně stran měli baníkovci utkání nadále pod kontrolou, zápas se soustavně odehrával na jihlavské polovině. Vítězství Baníku mohl v závěru pečetit Lingr, ale z přímého kopu nastřelil břevno.