Projekt je spolufinancován
statutárním městem

Devatenáctka po remíze s Brnem vyhrála penaltový rozstřel

29.08.2016, Redakce

Devatenáctka Baníku Ostrava v sobotu na Bazalech remizovala se Zbrojovkou Brno 3:3. O vítězství Ostravanů tak rozhodl penaltový rozstřel, o vítěznou penaltu se postaral Ondřej Kubík.

3.kolo, sobota 27.8.2016

Ostrava - Brno

Ostrava
3:3(2:2)
Brno

Branky: 1. Freit, 45. Lingr, 74. Kopečný - 7. Janošek, 36. Moučka, 79. Moučka. Rozhodčí: Kotala - Kaloč, Mojžíš.

Ostrava: Virec - Kubík, Fárek, Kopečný, Dolba (85. Kaloč) - Lehnert, Buchta (46. Matějček), Lingr - Freit (62. Ptáček), Smékal, Pak (58. Bolf).

Komentář

Baníkovský výběr se na Bazalech uvedl bleskurychlou brankou, už v 1. minutě utkání se míče zmocnil Tomáš Freit a umístěnou střelou k levé tyči poslal Ostravany do vedení. Zbrojovka v 6. minutě odpověděla rychlým vyrovnávajícím gólem, když Obůrkova dalekonosná rána zapadla za záda brankáře Virece.

Baník v přibývajících minutách předal iniciativu hostům, kteří ji přetavili ve druhou branku, kterou dal ve 35. minutě z dorážky David Gáč. Baník se dočkal vyrovnání krátce před odchodem do kabin, na poločasových 2:2 stanovil Ondřej Lingr.

Ve druhém poločase měl solidní příležitosti ke skórování Dominik Smékal, zejména jeho hlavička, která těsně minula levou tyč, měla gólové parametry. K tříbodovému zisku Baník výrazně přiblížila přesná hlavička Kopečného ze 73. minuty. Zbrojovka však opět našla rychlou odpověď, v 77. minutě vyrovnal na konečných 3:3 Moučka, který se úspěšně odhodlal ke střele z větší vzdálenosti.

Po remízovém stavu přišel na řadu penaltový rozstřel, v něm prokázali pevnější nervy domácí, kteří na penalty vyhráli 5:3.