Projekt je spolufinancován
statutárním městem

Devatenáctka po remíze 1:1 prohrála na penalty

30.10.2016, Redakce

Devatenáctka Baníku Ostrava se v sobotním utkání 12. kola 1. ligy staršího dorostu představila na hřišti Sigmy Olomouc. Po nerozhodném výsledku 1:1 následovaly penalty, ve kterých měli přesnější mušku olomoučtí fotbalisté.

12.kolo, sobota 29.10.2016

Olomouc - Ostrava

Olomouc
2:1pen(1:0)
Ostrava

Branky: 20. Zmrzlý - 61. Šašinka. Rozhodčí: Gasnárek - Páral, Koláček

Ostrava: Virec - Kubík (90. Kaloč), Fárek, Kopečný, Russmann - Bolf (52. Buchta), Lingr, Lehnert - Smékal, Šašinka (68. Dolba), Granečný (23. Ptáček)

Komentář

V sestavě Baníku se objevili i dva členové kádru A mužstva Ondřej Šašinka s Denisem Granečným. První velkou šanci měl na kopačce Smékal, který obehrál olomouckého brankáře, toho však na brankové čáře zastoupil Sivoň.

Vedoucí branku se podařilo vstřelit Sigmě, ve 20. minutě se Zmrzlý na kraji pokutového území perfektně uvolnil a přízemní střelou ke vzdálenější tyči rozvlnil ostravskou síť.

Baník vyrovnal v 60. minutě zásluhou Šašinky, který si naběhl na centr z přímého kopu a nekompromisní hlavičkou stanovil na 1:1. Ostravané pak ještě nastřelili břevno, nic to však neměnilo na remízovém stavu po normální hrací době.

Na řadu tak přišly pokutové kopy, které vyšly lépe domácím. Vítěznou penaltu dal v páté sérii Sivoň