Projekt je spolufinancován
statutárním městem

Devatenáctka na úvod sezóny porazila Brno

01.08.2015, Redakce

Vítězný vstup do letošního ročníku 1. Dorostenecké ligy si připisuje devatenáctka Baníku. Ostravští mladíci sice prohrávali, ale ještě v průběhu prvního poločasu vyrovnali a v samotném závěru utkání vstřelil vítěznou branku Baníku Viktor Holešínský.

1.kolo, sobota 1.8.2015, Bazaly

Ostrava - Brno

Ostrava
2:1(1:1)
Brno

Branky: 22. Vl. gól, 89. Holešínský - 9. Zukal

Ostrava: Chmiel – Hejl, Novák, Fárek, Granečný – Lehnert (82. Domiter), Chvěja, Malý (90. Kubík) – Šašinka (66. Kania), Telnar, Freit (66. Holešínský)

Ohlasy trenérů

Rostislav Helštýn (FC Baník Ostrava): "V prvním mistrovském utkání nás čekalo Brno. Cílem bylo celé utkání odehrát aktivně a disciplinovaně v obranné i útočné fázi, bez výpadků koncentrace, které se nám opakovaly v přípravných utkáních. Prohrávali jsme 1:0 právě po pasívním řešení rohového kopu soupeře, ze situace, kterou nelze šancí ani nazvat. První poločas jsme měli více za hry a srovnali jsme po dobré akci z pravé strany, kdy si soupeř ztečoval centr do vlastní sítě. Ve druhé půlce jsme zápas ovládali, ale gól se nám nedařilo ani z těch nejvyloženějších šancí dát. Minutu před koncem jsme ale přece jen míč po střele ze střední vzdálenosti do branky dostali a zaslouženě vyhráli. Zápas jsme odehráli zodpovědně a chválím kluky za jejich přístup i trpělivost v dobývání soupeřovy branky a za to, jak šli pro vítězství. Chyběla nám kvalita v zakončení, ve finální přihrávce, často jsme se místo mezihry „hnali“ dopředu do zformované obrany soupeře. Zápas ukázal jak nedostatky, kde nás v tuto chvíli nejvíce tlačí bota, tak přednosti, ve kterých můžeme být silní."