Projekt je spolufinancován
statutárním městem

Devatenáctka na Slovácku zvládla penaltový rostřel

14.09.2016, David Kubáň

Starší dorost Baníku Ostrava si z Uherského Hradiště odvezl dva body za remízu 2:2 a následné vítězství v penaltové loterii.

4.kolo, středa 14.9.2016

Slovácko - Ostrava

Slovácko
2:3pen(1:2)
Ostrava

Branky: 24. Řihák, 70. Tkáč - 28. Pak , 44. Lingr

Ostrava: Virec - Dolba, Kopečný, Fárek, Russmann - Buchta (66. Kaloč), Lingr, Lehnert - Pak (66. Hejl), Smékal, Freit (77. Ptáček).

Komentář

Oba týmy v úvodních dvaceti minutách působily nervózním dojmem, kvůli častým ztrátám tak diváci dlouhé minuty žádný zapamatovatelný fotbalový moment nezaregistrovali. První velkou šanci si vypracovali domácí, když Jüstelovu hlavičku z 23. minuty brankář Virec bravurně vyrazil. O dvě minuty později už uherskohradišťský tým vedl 1:0, Říhak po rohovém kopu propálil vše, co mu stálo v cestě.

Baník na inkasovaný gól bleskurychle odpověděl. Freit ve 28. minutě vypálil z hranice pokutového území, gólman Trmal jeho střelu vyrazil pouze před dobíhajícího Paka, a ten srovnal gólové účty. Ve 44. minutě se Baník radoval z gólu do šatny, když se Lingr prosadil přesnou střelou k pravé tyči.

V 70. minutě bylo vyrovnáno. Tkáčův centrovaný míč k překvapení všech zapadl za záda brankáře Virece – 2:2. Ve zbývajících dvaceti minutách byli výrazněji blíže k vítězné brance mladí baníkovci, avšak vyložené příležitosti Kaloče, Lingra ani Ptáčka zůstaly nevyužity. Utkání skončilo po normální hrací době výsledkem 2:2, v penaltovém rozstřelu prokázali pevnější nervy Ostravané, kteří všechny "jedenáctky" proměnili, zatímco Slovácko se v penaltách mýlilo hned dvakrát.