FOTBALOVÁ AKADEMIE

FC BANÍK OSTRAVA

Projekt je spolufinancován
statutárním městem

Zlatý kahan: Dnes v Ostravě Baník proti Swansea

26.07.2018, Redakce

Mladí fotbalisté Baníku se poprvé na Zlatém kahanu představí doma. A hned proti Swansea. Jak si poradí svěřenci trenéra Westa se můžete přesvědčit dnes od 15:00.

37. ročník turnaje odstartoval minulý týden v Rakousku, kde Baník v úvodním zápase skupiny s názvem Doubrava (podle nejstarší šachty na Karvinsku) rozdrtil rakouský St.Pölten 4:1. Dnes Baník čeká druhý zápas. Na hřišti baníkovské akademie na ZŠ Jana Šoupala prověří baníkovský tým waleská Swansea, jejíž A-tým je účastníkem Premier League, Utkání začíná v 15.00.

Ještě před zápasem Baníku vstoupí do turnaje další dva atraktivní soupeři. Od 13.00 proti sobě nastoupí anglický West Bromwich Albion a ukrajinský Karpaty Lvov. Bude to druhý zápas druhé skupiny s názvem Anselm ((podle nejstarší šachty na Ostravsku). V prvním zápase skupiny hraném v úterý ve slovenské Senici využila Senica domácího prostředí a porazila loňského finalistu AS Trenčín 4:2.

Z dosavadních výsledků je patrné, že se na Zlatém kahanu hraje zatím útočný fotbal a padá hodně gólů. Průměr branek na zápas je zatím 4 góly na zápas.

Skupinová fáze bude v Ostravě a Karviné pokračovat i zítra a pozítří. Turnaj vyvrcholí finálovým dnem v neděli 29. června na na ZŠ Jana Šoupala. Od 9.00 se bude hrát o 5. místo, od 11.00 o třetí místo a ve 13.00 je naplánováno finále 37. ročníku Zlatého kahanu

  • balíček
  • Brankářská škola
  • Školička
  • Abeceda