FOTBALOVÁ AKADEMIE

FC BANÍK OSTRAVA

Projekt je spolufinancován
statutárním městem

ZAČÍNÁ ZLATÝ KAHAN

19.07.2018, Redakce

Předehrávkou Baníku proti St. Pöltenu, která se odehraje v rakouském Lindabrunnu, dnes fakticky začíná tradiční mládežnický turnaj Zlatý kahan. Největší a nejstarší mezinárodní fotbalový turnaj staršího dorostu pořádaný v Moravskoslezském kraji. Hlavním dějištěm turnaje bude Ostrava a Karviná. A zúčastní se jej osm týmů z šesti zemí, kromě jiných také Swansea City, West Bromwich Albion či Karpaty Lvov.

9Zlatý kahan, jehož letošním ambasadorem je legenda Baníku Radek Slončík, se bude konat již posedmatřicáté. Kdysi na něm odstartovali hvězdnou kariéru Marek Jankulovski nebo Milan Baroš. Jejich následovníci to ale budou mít letos o dost těžší. Stanou totiž tváří v tvář například hráčům z Anglie, či Walesu.

Pořadatelem turnaje je Baník Ostrava ve spolupráci s městem Ostrava, Moravskoslezským krajem, Ministerstvem školství a tělovýchovy České republiky a Fotbalovou asociací České republiky.

Chtěl bych poděkovat všem našim partnerům i lidem, kteří turnaj s velkou pílí připravují. Čeká nás fantastický a velmi kvalitně obsazený turnaj, na který se moc těším. Myslím, že nás čekají divácky velmi atraktivní zápasy,” řekl Václav Brabec, předseda představenstva FC Baník Ostrava.

Atraktivní zápasy? Zcela jistě ano, a to nejméně ze dvou důvodů. Zaprvé je turnaj vypsán pro hráče do 19 let. To, že v tomto věku už po trávnících často běhají i hotoví fotbalisté, dokládá Francouz Kylian Mbappé, který byl v devatenácti jedním z nejlepších hráčů právě skončeného mistrovství světa v Rusku. Druhým důvodem velké atraktivity letošního turnaje je jeho obsazení. Bude nejkvalitnější v celé své historii. “Poprvé se na turnaji představí kluby z anglické Premier League, poprvé se turnaj bude hrát více než týden, a poprvé turnaj neodstartuje v Česku, ale v zahraničí,” vyjmenovává revoluční změny marketingový manažer turnaje Martin Procházka s tím, že všechny změny jsou v souladu s novou strategii Baníku přestavět klub na moderní fotbalovou organizaci, která si zakládá na výchově mládeže

Letošní Zlatý kahan nabídne celkem 16 zápasů. Předehrávka je na programu ve čtvrtek 19. července v Rakousku, další zápasy se budou hrát v rozmezí od 24. do 29. července. A s výjimkou duelu Senica - Trenčín, který se odehraje v Senici, se bude hrát ve dvou skupinách po čtyřech účastnících.“Finálový zápas je naplánován na neděli 29. července a bude se hrát v Ostravě v areálu Akademie Baník na ZŠ Jana Šoupala,”prozrazuje Petr Mašlej, ředitel turnaje a šéf mládežnického úseku Baníku s dodatkem, že vstup pro diváky je zdarma.

  • balíček
  • Brankářská škola
  • Školička
  • Abeceda