FOTBALOVÁ AKADEMIE

FC BANÍK OSTRAVA

Projekt je spolufinancován
statutárním městem

V Norimberku sedmnáctka prohrála

03.02.2020, Redakce

Velmi dobrou zkušenost získali hráči sedmnáctky, kteří se v Německu utkali s Norimberkem. Domácí hráči vedeni baníkovským odchovancem Tomášem Galáskem byli rychlí, důrazní a dokázali kvalitně řešit brejkové situace. Po vyrovnání Baníku se dokázali do konce utkání prosadit ještě čtyřikrát a byli to právě oni, kdo se po závěrečném hvizdu radovali.

1.FC Norimberk U17 - FC Baník Ostrava U17 6:2 (2:1)

branky Baníku: 21. Temel, 43. Grygar

sestava: Kovařík - Křižák (41. Kollek), Kukučka, Nevřela (57. Dedek), Diľ - Temel, Žák (30. Šín, 57. Levčík) - Červinka (30. Guzik), Grygar, Šmiga - Holub (57. Štaubert)

Hodnocení trenéra Radka Slončíka a Radima Macíka: V Norimberku jsme narazili na takticky vyzrálý tým, který se spoléhal na několik individualit. My jsme se prezentovali naší kombinační hrou. Byly pasáže, kdy jsme dobře překonali střed hřiště, ale chybělo nám při absenci našeho nejkreativnějšího hráče lepší vyhodnocování předfinální fáze, nebyli jsme tentokrát tolik v zakončení. V zápase jsme měli lehké ztráty, které neděláváme, soupeř při našem zaváhání byl rychlý směrem nahoru a gólově nás trestal. Po vyrovnávací brance na 2:2 jsme chtěli vyhrát, více jsme se tlačili dopředu, ale soupeř byl z brejků velmi přímočarý a situace v koncovce zkušeně vyřešil, zaslouženě vyhrál. Výsledek je pro nás však až příliš krutý. Moderní fotbal je o rychlosti ve všech směrech, kluci viděli, v čem se musí zlepšovat, pro všechny to byla dobrá zkušenost.

  • Brankářská škola
  • Školička
  • Abeceda