neděle 16. srpna. 2020
U17

V Lipsku sedmnáctka prohrála

Skvělou prověrku zažila proti RB Lipsko také sedmnáctka. Všechny tři branky padly v úvodním dějství, kdy za Baník snižoval Obuch (na snímku). Ve druhém poločase i přes šance na obou stranách branka nepadla, a tak si připsala naše sestava vůbec první porážku v přípravě. V sobotu se tak již mohou těšit na první domácí mistrovské utkání proti Slovácku.

RB Lipsko U17 - FC Baník Ostrava U17 2:1 (2:1)

branka Baníku: Obuch

Sestava:  Hrubý (60.Remiáš) - Jiříček, Vykopal, Obuch, Michlík (65. Janál) - Šudák (60. Maloň), Šín (67.Kedroň) - Málek (60. Frébort), Levčík, Látal (65. Strnad) - Bitta (41. Buryan)

Hodnocení trenéra Marcela Frajta a Jana Baránka: V utkání s neměckým Lipskem jsme potkali prozatím nejkvalitnějšího soupeře v letní přípravě. Do zápasu jsme vstoupili bojácně a soupeř nás prvních deset minut přehrával jak po herní tak po fyzické stránce. Bohužel, když už se zdálo, že tlak ustojíme, inkasovali jsme branku ze standartní situace. A když jsme se konečně dostali k ohrožení branky soupeře, přišla nepřesnost a ztráta v rozehrávce a soupeř trestal. Od stavu 2:0 už jsme byli víc než vyrovnaným soupeřem a ještě do poločasu snížil Obuch a mohlo být i srovnáno. Druhá půle už branku nepřinesla, nutno podotknout, že po našich neproměněných třech gólových šancích a naší maximální snaze o vyrovnání a hry na riziko nás mohl soupeř potrestat z brejku. Utkání nám ukázalo, že to co našim hráčům stačí u nás už je málo na TOP úrovni. Musíme ještě více zapracovat na rychlosti práci s míčem, kvalitním prvním doteku, ale i v bránění ať už 1:1 nebo celkově jako týmu.