FOTBALOVÁ AKADEMIE

FC BANÍK OSTRAVA

Projekt je spolufinancován
statutárním městem

U17 je ve čtvrtfinále Future talents cup

12.10.2017, Redakce

Sedmnáctka Baníku se po roce znovu zapojila do silně obsazeného mezinárodního turnaje Future Talents Cup v Budapešti. Svěřenci Radka Slončíka se v první polovině tohoto týdne v maďarské metropoli představili ve výborném světle a vzdor prohře v závěrečném utkání s Rijekou se na jaře představí v play off turnaje.

"Turnaj v Budapešti hodnotím velice pozitivně a jednoznačně pro nás měl smysl," začal hodnocení trenér U17. Baníkovci na úvod turnaje v pondělí doslova deklasovali domácí Újpest 8:1. "Podle výsledku s Ujpestí to možná nevypadá, ale odehráli jsme zde tři velmi těžké utkání a v tomto konkrétním utkání nám vyšlo doslova vše na co jsme sáhli," přidal postřeh k utkání trenér Slončík.  V úterý si poradili také se slovinským Mariborem 3:1. I když ve středečním loučení se základní skupinou B podlehli chorvatské Rijece 1:2. 

Trenér sedmnáctky dodává: "Týmy Mariboru a Rijeky by patřily k nejlepším týmům u nás v republice. Jednalo se o velmi vyspělé týmy, které svůj výkon dokázali podpořit výbornými individualitami. Nejvíce mě těší, že jsme všechna utkání zvládli odehrát především fotbalově a prezentovali se po celou dobu hrou, která je nám vlastní, za což jsme sklidili chválu také od trenérů ostatních týmů." Sedmnáctka si díky dvěma vítězstvím a jedné porážce zajistila postup ze skupiny z prvního místa. "Na jaře nás čeká čtvrtfinále, kde bychom se měli utkat s Dynamem Minsk," doplnil trenér sedmnáctky.

Radek Slončík by chtěl závěrem poděkovat všem svým hráčům: "Kluky musím pochválit za vzornou reprezentaci Baníku a samozřejmě také za předvedené výkony. Doufám, že vítězství ve skupině bude obrovským přínosem pro sebevědomí hráčů, které budeme potřebovat v dalších soutěžních utkáních."


Výsledky:
FC Baník Ostrava U17 – Ujpést FC U17 8:1 (6:0)
Branky: 13. Juroška, 21. Šenkyřík, 23. Žídek, 27. Šec, 30. Martiník, 33. Kostka, 37. Krajčo, 65. Wojatschke
Záznam utkání

FC Baník Ostrava U17 – NK Maribor U17 3:1 (2:1)
Branky: 10. Martiník, 24. Kostka, 69. Fulnek
Záznam utkání 

FC Baník Ostrava U17 – HNK Rijeka U17 0:1 (0:0)
Záznam utkání

  • Brankářská škola
  • Školička
  • Abeceda