pondělí 06. srpna. 2018
U16

U16 v Lotyšsku nakonec pátá

Z velmi kvalitního turnaje z Lotyšska se vrátila šestnáctka Baníku. Po úvodních dvou porážkách ve skupině již jen vítězila a obsadila konečné 5. místo. Turnaj byl pro mladé hráče zcela určitě výbornou zkušeností s mezinárodním fotbalem.

Komentář trenérů Radka Slončíka a Radima Macíka: "V lotyšské Rize jsme na výborně obsazeném turnaji odehráli pět zápasů (2x30 minut). Prostřídali jsme osmnáct hráčů a dva brankáře. Ve skupině jsme se střetli s reprezentací Lotyšska U16 , Tottenhamem Hotspur a Karpaty Lvov. Všechny tři zápasy se odehrály v dobrém tempu. My jsme se snažili prezentovat aktivním způsobem, vysokým presinkem, být kvalitní na míči a být efektivní.

V utkání proti Tottenhamu jsme vedli 2:1, soupeř nakonec v poslední minutě zápas otočil na 3:2 ve svůj prospěch. Minutu před tím jsme my neproměnili gólovou šanci a tato prohra nás posunula do skupiny o 5.-8. místo. Jsme rádi, že jsme se tak kvalitního turnaje mohli zúčastnit. Zahrát si proti Tottenhamu, národnímu týmu a dalším zahraničním týmům bylo pro kluky zážitkem.

V konfrontaci s těmito týmy jsme obstáli velmi dobře a troufneme si říct, že společně s Tottenhamem a Herthou Berlín jsme měli na turnaji nejlepší herní projev.

Nejlepším hráčem Baníku byl vyhlášen Denis Holub, který byl se 6 góly druhým nejlepším střelcem turnaje.

Kluky chválíme za výbornou reprezentaci FCB.

Výsledkový servis zápasů Baníku

Základní skupina:

FCB - Lotyšsko U16 2:4 (1:3) branky Baníku Holub, Červinka

FCB - Tottenham Hotspur 2:3 (1:1) branky Baníku Guzik, Žák

FCB - Karpaty Lvov 2:0 (1:0) branky Baníku Cetkovský, Šmiga

O 5.-8. místo

FCB - EPS (Finsko) 8:0 (5:0) branky Baníku Holub 3x, Šmiga 2x, Drozd, Guzik, Kovařík pen.

O 5.-6. místo

FCB - Karpaty Lvov 2:2 (2:0) branky Baníku Holub 2x ( penalty 5:3)

Druhá skupina měla toto složení: Hertha Berlín, EPS, Lotyšsko, Legia Varšava

Celkovým vítězem se nakonec stali hráči Tottenhamu Hotspurs, kteří ve finále porazili německou Herthu Berlín 2:0