FOTBALOVÁ AKADEMIE

FC BANÍK OSTRAVA

Projekt je spolufinancován
statutárním městem

U15 stříbrná na halovém mistrovství republiky

26.11.2017, Redakce

V sobotu 25.11.207 ve sportovní hale v Třebíči proběhlo halové mistrovství republiky starších žáků, na které se z kvalifikačních turnajů v Čechách probojovaly týmy Sparty Praha, Hradce Králové a Slavie Praha. Z moravské části startovala tři nejlepší družstva po podzimní části mistrovské soutěže, což byla Sigma Olomouc, Baník Ostrava a Slovácko.

Shodou okolností Sparta, Hradec i Slavia okupují první tři místa ve své soutěži, sešli se tedy v Třebíči opravdu ti nejlepší po podzimu z celé ČR v této kategorii.

Turnaj se hrál systémem každý s každým po 24 minutách hry. "Celým turnajem jsme prošli bez prohry, kdy jsme dokázali porazit Slavii Praha, Sigmu Olomouc a Slovácko. V utkání s Hradcem Králové jsme byli lepším týmem, ale více než na remízu jsme nedosáhli. V posledním našem utkání jsme museli porazit Spartu Praha, při remíze bychom měli shodu bodů s Hradcem, ale díky horšímu skóre by nám prvenství uniklo. Utkání se Spartou skončilo remízou, přestože jsme si během hry vytvořili řadu gólových šancí, bohužel jsme je nedokázali proměnit," poznamenali k turnaji trenéři patnáctky.

Celý turnaj nabízel velmi kvalitní souboje, při vyrovnanosti všech týmů mohl turnaj ovládnout každý z nich. "Celkové druhé místo z halového mistrovství republiky je pro nás velkým úspěchem. Velmi potěšující je, že jsme se dokázali herně vyrovnat nejlepším týmům v kategorii U15. Ukázali jsme sílu týmu, neboť jsme v utkáních se Sigmou a Slováckem prohrávali již o dvě branky a skóre otočili," shodli se trenéři Šubrt s Macíkem

Závěrem přidávají: "Kluci si za předvedené výkony, vystupování a reprezentaci klubu zaslouží pochvalu. Dalším oceněním pro náš tým bylo vyhlášení Adama Fabisze za nejlepšího brankáře turnaje."

Sestava FCB:

Fabisz, Hatoň - Žák, Rehwald, Temel, Šmiga, Dedek, Piecha, Šín, Grygar, Červinka, Nevřela, Vraj

Výsledky: 

FCB - SK Slavia Praha 4:2
Branky: Šín, Grygar, Šmiga, Rehwald

FCB - SK Sigma Olomouc 4:2
Branky: Šín 2, Grygar, Šmiga

FCB - FC Hradec Králové 3:3
Branky: Šín, Žák, Šmiga)

FCB - 1. FC Slovácko 3:2
Branky: Dedek, Červinka, Temel

FCB - AC Sparta Praha 3:3
Branky: Žák, Fabisz, Šmiga


Celkové umístění:
1. Hradec Králové 
2. Baník Ostrava 
3. Sigma Olomouc 
4. Sparta Praha 
5. Slavia Praha 
6. Slovácko 

  • Brankářská škola
  • Školička
  • Abeceda